Prudnik24

Ceny LPG z dnia na dzień powodują szerszy uśmiech

Ceny LPG z dnia na dzień powodują szerszy uśmiech
25 marca
15:00 2015

magazNa kierowców, którzy w ostatnich dniach zawitali na stacje, czekała niemiła niespodzianka. Ceny paliw wyraźnie ruszyły w górę. Dla tych, którzy liczą na to, że zmiana jest tylko chwilowa mamy dobrą radę – tankujcie do pełna, jeśli widzicie paliwo w dobrej cenie. Za tydzień będzie jeszcze drożej. W odwrotnym kierunku poruszają się za to ceny autogazu, które w z dnia na dzień maleją do poziomu poniżej 2 PLN/l. Tankowanie pojazdów napędzanych LPG jest coraz tańsze, a obniżkowa seria trwa już od początku grudnia ubiegłego roku. W tym okresie autogaz potaniał o imponujące 26 proc.

W odniesieniu do tego o opinię zapytaliśmy wieloletniego eksperta i montażystę w dziedzinie auto gazu Sebastiana Maciossek – właściciela firmy MAGAZ z Racławic Śląskich.

– Jeszcze na początku lutego prawie nie mieliśmy chętnych do montażu instalacji. Teraz telefony się urywają. Tylko na przełomie ostatnich tygodni przerobiliśmy kilkanaście samochodów. Na chwilę obecną ludzi przekonuje bardzo niska cena gazu, natomiast gdy choć trochę podwyższy się jego cena, to i tak auta na gaz będą bardziej ekonomiczne dla kierowcy, gdyż nigdy nie przekraczają 50 proc. cen paliw – mówi Sebastian Maciossek.

Ekspert przypomina również ludziom, którzy posiadają już instalacje gazowe w swoich samochodach, o regularnych przeglądach, które pozwalają utrzymać je w odpowiednim stanie tak, aby pojazd miał jak najmniejsze spalanie, a silnik nie odczuwał zmian związanych z napędem LPG. Jeżeli twój zbiornik stracił ważność po upływie 10 lat lub jest z zagranicy, zapraszamy także do wymiany i przedłużenia ważności.

Jeśli powołasz się na ten artykuł z Gazety Prudnik24, uzyskasz rabat na wymianę zbiornika, a do każdego nowego montażu nasza firma MAGAZ oferuje gratisowe ozonowanie klimatyzacji Twojego samochodu. Nasza firma MAGAZ znajduje się na głównej drodze Prudnik – Głubczyce w Racławicach Śląskich na ul. Zwycięstwa 25 (koło szkoły).

 

Zaprasza i poleca Sebastian Maciossek.

Gazeta Prudnik24 – numer 205

Reklamy

 

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook