Prudnik24

Iwona Siembida wśród odznaczonych

Iwona Siembida wśród odznaczonych
15 kwietnia
19:29 2015

W marcu prudnicka nauczycielka ZSP – Iwona Siembida otrzymała statuetkę „Emila” – nagrodę wręczaną społecznikom, którzy w sposób szczególny odznaczyli się w pracy na rzecz ludzi niepełnosprawnych. Była to dziewiąta edycja nagrody wręczanej w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu przy okazji Festiwalu Polskiej Piosenki i Twórczości Niepełnosprawnych.

W tym roku statuetkę, przedstawiającą rzeźbę zatytułowaną „Kalectwo”, odebrało 17 osób, m.in. Jarosław Kielar – burmistrz Kluczborka, czy Mirosław Śnigórski – dyrektor szkoły podstawowej nr 2 w Opolu. Dla nas szczególną dumą jest fakt, że w gronie wyróżnionych znalazła się prudniczanka – Iwona Siembida.

– Sytuacja młodzieży niepełnosprawnej cały czas się zmienia na lepsze. Ważne jest tworzenie podjazdów, zmiana infrastruktury. Pracuję z dziećmi w klasach młodszych, mam do czynienia z dziećmi z upośledzeniem w stopniu lekkim. Swoje działania kieruję na to, aby pomagać tym dzieciom i wspomagać w rozwoju – powiedziała na antenie Radia Opole nauczycielka, z którą obszerny wywiad planujemy przedstawić Państwu w najbliższym (28 kwietnia) wydaniu Gazety Prudnik24.

Nadmieńmy, że pomysłodawczynią wręczania statuetki jest Sybilla Fusiarz, prezes stowarzyszenia Ambasada Sukcesu.

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook