Prudnik24

Nowy festiwal rockowy w Głogówku startuje 2 maja!

Nowy festiwal rockowy w Głogówku startuje 2 maja!
23 kwietnia
19:22 2015

W sobotnie popołudnie 2 maja ruszy w Głogówku pierwsza edycja festiwalu rockowego Zipp Fest.

– Tegoroczny ZIPP FEST to I edycja festiwalu rockowego organizowanego przez Grega SK, MGOK Głogówek oraz załogę THE BAD SLEEP WELL – można przeczytać na stronie www.rockarea.eu. Głównym celem festiwalu jest promocja szeroko rozumianej muzyki rockowej wykonywanej na żywo. Impreza ma mieć oprawę umożliwiającą udział i zabawę całych rodzin. W planach jest ponadto rozwój festiwalu i przekształcenie go w coroczne wydarzenie na kulturalnej mapie regionu.

Swój udział zapowiedziały zespoły: „The Bad Sleep Well”, „Lecter”, „Kolbyskray” i „Sierściuchy”. Początek – sala widowiskowa MGOK Głogówek przy ul. Stefana Batorego 10, 2 maja o godz. 17.

Bilety w cenie 10 zł. dostępne są w biurze MGOK w Głogówku, można je tez będzie nabyć w trakcie imprezy w kasie biletowej. Rezerwacja: kontakt: 77 406 91 40, e-mail: dkglogowek@interia.pl.

Wydarzenie objęliśmy patronatem medialnym.


Poznaj zespoły jakie wystąpią w trakcie Festiwalu Rockowego „Zipp Fest” 2015-04-11

THE BAD SLEEP WELL jako gospodarz imprezy zaprezentuje wszystkie utwory z swojej płyty [ZERO] oraz kilka interesujących premier.Muzyka zespołu to wypadkowa wielu inspiracji: wszystkie składają się na mocnego, melodyjnego rocka z dużą porcją gitarowego hałasu, który dowodzi, że rock’n’roll ma się wciąż świetnie.Skład grupy rozpoczął wspólną przygodę zimą 2012 roku. Zespół w przeszłości supportował najlepsze polskie zespoły takie jak: Illusion, Lipali, Dezerter, Dżem, OCN, TSA, Lombard, KSU, Farben Lehre, Jelonek itp. Zespół koncertuje w całej Polsce. Pojawiał się na wielu wspaniałych scenach takich jak festiwal w Jarocinie, Przystanek Woodstock, Przystanek Prochoffnia, Metalowa Twierdza i wielu innych. Utwory The Bad Sleep Well można usłyszeć w wielu cenionych polskich stacjach radiowych.

LECTER to połączenie ostrych rockowych riffów z melodyjnymi, zapadającymi w pamięć wokalami. I nic w tym dziwnego, skoro jako swoich idoli muzycy wymieniają Joy Division, Davida Bowie i Ministry. Połączenie takich elementów sprawia, że zespół sprawdza się idealnie zarówno na bardzo energetycznych koncertach jak i w radiu, gdzie ich piosenki pojawiają się regularnie.

KOLBYSKRAY Formacja narodziła się w styczniu 2013 roku z inicjatywy muzyków dawnej grupy ERROR. Muzyka którą tworzy zespół to wypadkowa upodobań każdego z jego członków. Ciężkie brzmieniowo zwrotki, melodyjne refreny, przepiękny klimat stworzony przez instrumenty klawiszowe, solówki, które nawiązują nieco do zespołów z nurtu rocka progresywnego oraz wokal, o bardzo interesującej barwie głosu. Dlatego też największe inspirację muzycy czerpią z własnych serc co jest wyczuwalne, biorąc pod uwagę ogromne emocje, które można dostrzec w każdym z ich utworów.

SIERŚCIUCHY to projekt założony w roku 2012 przez Joannę Baran i Waldka Orłowskiego, działający przy Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Głogówku. Skład formacji obejmuje pięć osób: czterech wspaniałych młodzieńców oraz wyjątkowa solistka, która przewodzi grupie swoim niepowtarzalnym głosem. Sierściuchy to duża dawka młodzieńczej, dobrej energii oraz przebojowe brzmienia wydane w oryginalnym stylu.

Gazeta Prudnik24 – numer 283

Reklamy

ReklamyFacebook