Prudnik24

„Ścieżka edukacyjna” w gimnazjum nr 2

„Ścieżka edukacyjna” w gimnazjum nr 2
08 maja
19:09 2015

W piątek 10 kwietnia w przynależącym do Zespołu Szkół w Prudniku Gimnazjum nr 2 odbyła się „Ścieżka edukacyjna”, w trakcie której uczniowie prudnickich szkół podstawowych mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną placówki.

Na początku, w auli gimnazjum, którego patronem jest papież Jan Paweł II, młodych gości powitała dyrektor Zespołu Szkół – Krystyna Wróblewska. Opowiadała ona o sukcesach uczniów szkoły.

Nasze gimnazjum istnieje od 15 lat i może się poszczycić wieloma osiągnięciami. Nasi uczniowie to laureaci wielu konkursów przedmiotowych z matematyki, historii i biologii. Są też laureatami konkursów centralnych, a więc krajowych – zachęcała dyrektor. Wspomniała m.in. o udziale uczniów w projekcie „Kotylion dla 3 maja”, nad którym patronat objął prezydent RP Bronisław Komorowski.

Nasza szkoła jako jedna z sześciu w Polsce wzięła udział w uroczystościach święta flagi w Warszawie, w trakcie których obecny był pan prezydent – przypomniała wydarzenie sprzed dwóch lat Krystyna Wróblewska, uzasadniając też cel „Ścieżki edukacyjnej”.

Dziś spotykamy się, żeby wam pokazać, że szkoła to nie nuda, że czas, kiedy do nauki wystarczała tylko tablica i kreda dawno się skończyły. Dzisiaj uczniowie mają różne możliwości zdobywania wiedzy dzięki różnorodnym zdobyczom techniki – zapewniła szefowa gimnazjum.

Dodajmy, że przejawem tego są, m.in. interaktywne tablice, z których korzysta się w trakcie lekcji. Mogli się o tym przekonać uczniowie szkół podstawowych nr 1 i 3, którzy udali się do poszczególnych klas, by obserwować przykładowe zajęcia. A czynili to – nadmieńmy – z uśmiechem na twarzach.

 

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook