Prudnik24

CKZiU z Prudnika wśród nagrodzonych w „Maskaradzie”

CKZiU z Prudnika wśród nagrodzonych w „Maskaradzie”
20 czerwca
16:20 2015

12 i 13 czerwca w Głuchołazach odbył się Festiwalu Teatrów Ulicznych. Wydarzenie to miało bogaty program, w realizację którego zaangażowało się wiele osób i instytucji.

Wśród licznych atrakcji, które zostały zaproponowane mieszkańcom należy wymienić : spektakle, konkursy, happeningi plastyczne i teatralne, czytanie poezji czy wystawy. Tę artystyczną inicjatywę wsparł Teatr Ognia z Nysy i prudnicka grupa plastyczna Bo Po Co. Duży wkład w zorganizowanie Festiwalu wniosło Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Głuchołazach, które ogłosiło też konkurs na maskę -” Maskarada”, dla dzieci i młodzieży. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych sukces odnieśli uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z Prudnika, którzy zdobyli trzy pierwsze miejsca oraz wyróżnienie. Po wręczeniu nagród przedstawiony był spektakl w wykonaniu uczniów LO pt.: „Drugi pokój” według słuchowiska Zbigniewa Herberta. Warto dodać, że była to- w Roku Teatru – cenna inicjatywa. Trzymamy organizatorów za słowo i czekamy na kolejny festiwal, który zgodnie z obietnicą ma się odbyć za rok.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/emenemd/domains/prudnik24.pl/public_html/prudnik/wp-content/themes/NEW_legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Gazeta Prudnik24 – numer 211

Reklamy

 

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook