Prudnik24

Mistrzostwa Polski Oldbojów +50 – Polanica Zdrój 2015 – Tigers Prudnik z brązowymi medalami!

Mistrzostwa Polski Oldbojów +50 – Polanica Zdrój 2015 – Tigers Prudnik z brązowymi medalami!
10 lipca
18:22 2015

W dniach 19-21 czerwca 2015 roku w Polanicy Zdrój po raz trzeci odbyły się Mistrzostwa Polski Oldbojów + 50, pod patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej, organizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Polanicy Zdrój pod patronatem medialnym Przeglądu Sportowego.

11 zespołów z całej Polski oraz występujący gościnnie zespół z Czech, rywalizowało w dwóch grupach po 6 zespołów. Mecze grupowe rozgrywane były na dwóch Orlikach w Polanicy Zdrój, a faza pucharowa na Orliku głównym przy Parku Zdrojowym.

Wśród rywalizujących zespołów znaleźli się również obrońcy tytułu z 2013r. – Tigers Prudnik, oraz z 2014 – Orzeł Ząbkowice Śląskie. Zespół Tigers Prudnik do Mistrzostw Polski +50 przygotowywał się praktycznie przez cały rok. Dwa razy w tygodniu zawodnicy trenowali na boisku Orlik przy Starostwie Powiatowym, rozgrywali mecze sparingowe, brali udział w turniejach, m.in. w turnieju „Witamy Wiosnę” na Orliku w Parku Miejskim w Prudniku, którego byli gospodarzami. Przez kadrę zespołu przewinęło się ponad 20 osób. Sponsorem w części finansującym wyjazd zespołu na Mistrzostwa Polski była firma CREAM – Profesjonalne Technologie Spożywcze z Prudnika.

Ze względu na wiek, mnożyły się kontuzje, urazy, a ostatecznie na turniej pojechała 12 osobowa kadra w skład której weszli: A. Szablowski (kapitan zespołu), J. Bedryj, J. Kunka, J. Zakowicz, D. Przybylski, K. Hasiec, A. Trochowski, A. Gnot, K. Dziwisz, E. Zarówny, W. Graboń, E. Głuszko (kierownik zespołu).

Nasi zawodnicy po wyjściu z grupy zmierzyli się w półfinale z ekipą Orła Ząbkowice Śląskie, tym samym był to mecz dwóch dotychczasowych mistrzów Polski i jedyny przegrany na tym turnieju przez drużynę „Tigers”. W meczu o III miejsce nasi zawodnicy znów pokazali klasę, zwyciężając team Oldboys Polanica 2:1 po dwóch trafieniach Eugeniusza Zarównego. Turniej wygrała ekipa Lubuszanie Zielona Góra, w pokonanym polu pozostawiając piłkarzy z Ząbkowic.

Grzegorz Pawlak

 

Mecze Tigersów:

(w grupie)

Lubuszanie Zielona Góra – Tigers Prudnik 2:2

TS Plus 40 Bielsko Biała – Tigers Prudnik 2:2

Miedź Legnica – Tigers Prudnik 2:2Auto Wojdyła Kędzierzyn Koźle – Tigers Prudnik 1:3

Oldboys Miękinia – Tigers Prudnik 0:3

Półfinał:

Orzeł Ząbkowice Śląskie – Tigers Prudnik 1:0

 

Mecz o III miejsce:

Tigers Prudnik – Oldboys Polanica 2:1

Gazeta Prudnik24 – numer 283

Reklamy

ReklamyFacebook