Prudnik24

Zagłosuj na Karolinę!

Zagłosuj na Karolinę!
28 sierpnia
17:25 2015

Prudniczanka Karolina Gil bierze udział w prestiżowym plebiscycie „Polacy z Werwą” organizowanym przez PKN Orlen. Warto oddać na nią głos, wszak startuje w kategorii „Ochrona środowiska” i jeśli wygra, środki ze zwycięskiego grantu przeznaczy na swoją działalność w zakresie ochrony praw zwierząt.

Karolina Gil to „młoda idealistka o zacięciu organizatora”, jak można przeczytać na stronie polacyzwerwa.pl. Jest inicjatorką i założycielką pierwszego w Polsce Koła Naukowego Praw Zwierząt, skupiającego studentów prawa, działającego zarówno na płaszczyźnie tworzenia prawa, jak i jego stosowania. To jednak nie wszystko. Młoda prudniczanka (rocznik 1991), jest także inicjatorką i założycielką pierwszej i jak do tej pory jedynej Sekcji Praw Zwierząt Studenckiej Poradni Prawnej – formacji studenckiej udzielającej nieodpłatnych porad prawnych organizacjom działającym na rzecz zwierząt. W zakresie praw zwierząt wspiera i edukuje różne środowiska – od młodzieży szkolnej i studentów, przez wolontariuszy OPP, urzędników gminnych, funkcjonariuszy Policji, po adwokatów. Aktualnie Pani Karolina jest studentką V roku prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego i seminarzystką w Katedrze Teorii i Filozofii Prawa. Pisze pracę magisterską pt. „Ochrona zwierząt w krajach niemieckojęzycznych”.

„Polacy z werwą” to – jak zapewniają organizatorzy – plebiscyt, którego celem jest „pokazanie największego potencjału naszego kraju – młodych utalentowanych Polaków.” Obejmuje on kilka kategorii, takich jak: nauka, medycyna, kultura i sztuka, ochrona środowiska, innowacje w biznesie, design architektura oraz Sport.

Zwycięzcy wyłaniani są w trzystopniowym głosowaniu. W pierwszym etapie członkowie zespołów jurorskich wskazują po 3 kandydatów w każdej kategorii (w sumie 21 osób). W drugim etapie następuje glosowanie publiczne. Od 26 maja do 6 września wszyscy Polacy mogą głosować na swoich faworytów i w ten sposób wybrać finalistów plebiscytu – po dwóch w każdej z siedmiu kategorii. W trzecim – finałowym etapie, spośród 2 nominowanych wyłonionych w poprzedniej rundzie, to ponownie jurorzy wybierają jednego laureata w każdej z 7 kategorii. Wszystkich zwycięzców poznajemy podczas uroczystej gali „Polacy z werwą”. Głosowanie odbywa się poprzez stronę internetową www.polacyzwerwa.pl, a od sierpnia 2015 r. także poprzez www.vitay.pl i na stacjach paliwowych PKN ORLEN. Każdy z laureatów otrzyma grant w wysokości 50 tys. zł, który może przeznaczyć na rozwój zawodowy lub na cele charytatywne. A zatem – głosujmy na Karolinę!

 

Źródło: www.polacyzwerwa.pl

Gazeta Prudnik24 – numer 264

Reklamy 

ReklamyFacebook