Prudnik24

Mieszkańcy ul. Konopnickiej przeciw burmistrzowi

Mieszkańcy ul. Konopnickiej przeciw burmistrzowi
21 września
19:45 2015

Nasza gazeta otrzymała treść zawiadomienia do prokuratury, jakie wobec burmistrza Prudnika Franciszka Fejdycha złożyli mieszkańcy ulicy Konopnickiej. Nie zgadzają się oni z planami szefa gminy dotyczącymi objazdu związanego z remontem mostu przy ul. Batorego. Burmistrza oskarżają o marnotrawienie publicznych pieniędzy.

Droga w tej wersji objazdu sąsiadowałaby bezpośrednio z ulicą zamieszkaną przez autorów zawiadomienia. Jak piszą: „Wbrew woli mieszkańców, a z sobie tylko wiadomych powodów, pan burmistrz zamierza wydać wiele milionów publicznych pieniędzy na (jak sam podkreśla) ( sic!) TYMCZASOWĄ inwestycję drogowo-mostową mającą funkcjonować jedynie w czasie wielomiesięcznego remontu mostu przy ul. Batorego w Prudniku.”

Autorzy listu dowodzą, że światową tendencją jest wyprowadzanie ruchu z centrów miast, podczas gdy – według nich – w Prudniku działa się odwrotnie. Piszą również, że być może proponowany przez gminę objazd jest na rękę przedsiębiorcom, którzy obecnie są współwłaścicielami dawnych terenów Obuwia. A wśród nich – jak twierdzą – mogą być tez lokalni politycy chętni do działania, „które niekiedy nazywa się tzw. <kręceniem lodów>”.

Podpisani pod listem mieszkańcy ul. Konopnickiej zarzucają burmistrzowi, że chce spotkać się z nimi dopiero po uzyskaniu od GDDKiA zgody na przeprowadzenie objazdu, kiedy – jak argumentują – wobec zatwierdzonych planów nie będzie miało to sensu. Są przy tym zwolennikami budowy – obok remontowanego mostu – tymczasowego mostu dla samochodów i kładki dla pieszych. „Pozwalamy sobie zauważyć, że ul. Konopnickiej zawsze była jedynie drogą dla pieszych i utwardzenie jej dla ruchu samochodowego wymagać będzie ogromnych nakładów, nie licząc kosztów wykupu terenów dla prawidłowego funkcjonowanie planowanej inwestycji.” – napisali.

Do tematu powrócimy w następnym wydaniu gazety. O odniesienie do niego poprosimy burmistrza Franciszka Fejdycha.

Gazeta Prudnik24 – numer 284

Reklamy

Reklamy

Facebook