Prudnik24

Wybory miss Opolszczyzny: kandydatki na starcie

Wybory miss Opolszczyzny: kandydatki na starcie
22 października
18:55 2015

W ubiegłym tygodniu w auli Państwowej Szkoły Muzycznej w Prudniku odbył się pierwszy casting do konkursu Miss Polski Opolszczyzny 2016. Zgłosiło się do niego osiem kandydatek.

Uczestniczące w castingu mieszkanki Ziemi Prudnickiej mają szansę zakwalifikować się do Wojewódzkiego Finału Miss Polski (12 nastolatek i 12 dorosłych), który zaplanowano na 21 maja przyszłego roku w Filharmonii Opolskiej. Laureatki tego konkursu będę reprezentować Opolszczyznę w najważniejszym rozstrzygnięciu o tytuł najpiękniejszej Polki.

Licencjonowanym organizatorem wyborów Miss Opolszczyzny jest Anna Pabiś – II wicemiss kraju z 2013 roku. To właśnie ona zasiadła w prudnickim jury wespół z Aleksandrą Horodyńską (III wicemiss Polski Nastolatek 2015) oraz dyrektor szkoły Małgorzatą Jaskółką. W trakcie prezentacji dziewczyny wystąpiły w sukniach koktajlowych i bikini. Każda z nich opowiedziała też o swoich zainteresowaniach.

Anna Pabiś nie zdradziła, które z nich zrobiły na niej największe wrażenie, choć stwierdziła, że kilka z nich ma szansę zaistnieć w konkursie. Chwaliła je za ciekawą osobowość i dobrą prezencję na scenie. O tym, czy któraś z nich znajdzie się w wojewódzkim finale (w innych miastach Opolszczyzny prowadzone będą podobne castingi) dowiemy się do 15 grudnia.

W Prudniku zaprezentowały się: Daria Działoszńska (16 lat, Biała), Karolina Kunka (16 l., Dobroszewice), Angelika Ledwig (15 l., Wierzch), Kamila Michalczyszyn (20 l., Prudnik), Kinga Nowakowska (18 l., Prudnik), Alicja Pałys (19 l., Racławice Śląskie), Aleksandra Starzyk (21 l., Prudnik) i Natalia Szałagan (22 l., Łąka Prudnicka).

Gazeta Prudnik24 – numer 291

Reklamy

Reklamy

Facebook