Prudnik24

Seniorzy z nowymi planami

Seniorzy z nowymi planami
05 listopada
17:47 2015

A konkretnie ci zrzeszeni w prudnickim Uniwersytecie Złotego Wieku „Pokolenia”. W poniedziałek 5 października w auli szkoły muzycznej zainaugurowali oni kolejny rok akademicki. Dziś przyglądamy się ich dalszym planom.

Od czasu inauguracji nowego roku uniwersyteckiego seniorzy zdążyli już gościć w jednym z ośrodków wypoczynkowych w Pokrzywnej, a w ubiegły wtorek w siedzibie Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Prudniku wzięli udział w spotkaniu poświęconym bezpieczeństwu w domu (zagrożenia wynikające z czadu, używania gazu i prądu itp.). Dwa dni później miała też miejsce skierowana do nich prelekcja na temat rozwoju włókiennictwa w Prudniku i jego okolicach. A co przygotowało kierownictwo uniwersytetu na najbliższy czas?
< 12 listopada (czwartek) – wyjazd krajoznawczy do Harbielina oraz Podlesia. W planie m.in. „gęsina” – a więc uroczysta obiadokolacja
< 20 listopada (piątek) – spotkanie z osobami chorymi, ich rodzinami oraz instytucją mającą Nadzów administracyjny (OPS, PCPR)
< 27 listopada (piątek) – zabawa Andrzejkowa w restauracji „Hana Cafe”
< 11 grudnia (piątek) – prelekcja Marcina Husaka pt. „Rozwój miasta Prudnika w oparciu o materiały i zdjęcia”
< 8.01.2016 r. (piątek) – spotkanie noworoczne w POK i podsumowanie I półrocza


Regina Sieradzka – prezes Stowarzyszenia Przyjaciół LO im. A. Mickiewicza:

Witam wszystkich przyjaciół, członków i nowych członków naszego uniwersytetu. Rozpoczęliśmy niedawno dziewiąty rok akademicki naszej działalności i jesteśmy na etapie rozwiniętych działań. Rozpoczęły się zajęcia w ramach kursów języków obcych, zapraszamy do zajęć z językiem czeskim, niemieckim i francuskim. Od listopada zaczniemy również kurs języka hiszpańskiego i może włoskiego. Prowadzimy też spotkania dla chętnych, którzy chcą dbać o swój stan zdrowia, a więc zajęcia jogi i basen za symboliczną złotówkę. Oprócz tego mamy w planie różnorodne wyjazdy studyjne, wycieczki, spotkania integracyjne, które są bardzo chętnie przyjmowane przez naszych słuchaczy i cieszą się dużym zainteresowaniem. Będziemy też jeździć do teatru, kina, opery i na rewie na lodzie. Niestety, na razie nie mamy tych dobrodziejstw w Prudniku, więc będziemy korzystać z innych miejscowości. Mamy też zamiar prowadzić cykl wykładów na tematy interesujące naszych słuchaczy. Będą one wygłaszane przez członków naszego uniwersytetu, ale mamy w planach zapraszać na nie także ludzi z zewnątrz, na co dzień zajmujących się medycyną, kulturą, prawem, ekonomią i bankowością. Ciągle jest miejsce dla następnych chętnych, zapraszamy!

Siedziba Uniwersytetu Złotego Wieku „Pokolenia” znajduje się w Ratuszu i czynna jest od poniedziałku do czwartku w godzinach 10-13. Tel: 606 989 343

Gazeta Prudnik24 – numer 264

Reklamy 

ReklamyFacebook