Prudnik24

Piłkarska Pogoń przyzna jubileuszowe odznaki

Piłkarska Pogoń przyzna jubileuszowe odznaki
13 listopada
17:39 2015

Podczas nadzwyczajnego walnego zebrania członków stowarzyszenia MKS Pogoń Prudnik powołano kapitułę, która zadecyduje o przyznaniu jubileuszowych odznak z okazji obchodzonego w tym roku 70-lecia powołania klubu.

Propozycja powołania kapituły związana była z potrzebą wytypowania osób do odznaczenia, a także ustalenia gradacji odznaczeń (jeszcze w tym roku przyznane mają być złote, srebrne i brązowe odznaki). Pomysłodawcą przyznania odznak z okazji tegorocznego jubileuszu klubu był starosta prudnicki Radosław Roszkowski, który także zaprojektował je i pozyskał pieniądze na ich produkcję w ramach projektu unijnego.

Podczas zebrania pojawiła się idea powołania do składu kapituły osób z zarządu klubu, a także przedstawicieli kibiców, zawodników i innych osób związanych z prudnicką piłką. Zgłoszono też postulat, by kapitułę powołać na stałe, bo za kilka lat klub będzie obchodził kolejny jubileusz – 75-lecia istnienia. Ostatecznie, po krótkiej dyskusji, wyłoniono proponowany siedmioosobowy skład, który uczestnicy zebrania jednogłośnie zaakceptowali w głosowaniu, upoważniając jednocześnie by w imieniu Walnego Zebrania dokonała”przydziału” odznak.

Kapitułę tworzą zatem: Janusz Stefanko, Henryk Nowaczek, Mieczysław Matczak, Stanisław Isalski (przedstawiciel kibiców), Marcin Rudzki (zawodnicy), oraz Radosław Roszkowski i Marek Krajewski (dyr. OSiR w Prudniku). W późniejszym terminie dokonano również wyboru jej przewodniczącego, którym został Mieczysław Matczak.

W drugiej części obrad dyskutowano o sytuacji w klubie, którą przedstawił wiceprezes Grzegorz Pawlak. Zwracał on uwagę, że jakkolwiek cieszą dobre wyniki drużyny w rundzie jesiennej (po 13 kolejkach Pogoń zajmuje 6. miejsce, z niewielką stratą do drugiej i trzeciej lokaty – red.), to organizacyjnie w klubie jest dużo do zrobienia. Problem to jednak brak młodych, dyspozycyjnych osób, które będą mogły wziąć na siebie obowiązki (część członków zarządu to osoby w starszym wieku, lub mające już inne obowiązki, jak trener Dariusz Przybylski). Stąd apel Grzegorza Pawlaka, by – także za pośrednictwem mediów, w tym naszej gazety – przekazać informację, że mile widziane są osoby, które zechcą udzielać się w społecznej pracy w klubie (kontakt mailowy: g.pawlak@pogonprudnik.pl, lub pod nr tel. 602 878 502).

Prezes Wiesław Kopterski przypomniał z kolei, że niebawem upłynie kadencja obecnego zarządu i na początku przyszłego roku ma odbyć się zebranie sprawozdawczo-wyborcze, które ma wyłonić nowe władze klubu.

Gazeta Prudnik24 – numer 211

Reklamy

 

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook