Prudnik24

Pogoń Prudnik: podsumowanie rundy jesiennej

Pogoń Prudnik: podsumowanie rundy jesiennej
18 grudnia
20:13 2015

Biało-Niebiescy sprawili miłą niespodziankę i zakończyli rundę jesienną rozgrywek opolskiej SALTEX IV Ligi na „pudle”. Ostatnie wydarzenia podsumowuje dla Gazety Prudnik 24 wiceprezes klubu, Grzegorz Pawlak.

– Za nami najlepsza od wielu lat runda jesienna Pogoni Prudnik. Dzięki ciężkiej i wytrwałej pracy całego zespołu z trenerem Dariuszem Przybylskim na czele, udało się zgromadzić 29 pkt. i zająć na półmetku rozgrywek miejsce na podium – mówi wiceprezes Pawlak.
Chociaż przyznaje, że wielu zawodników zasłużyło na wyróżnienia indywidualne, to jednocześnie podkreśla, że mecze wygrywała drużyna, kolektyw, tzw. „zgrana paka”, jaką w Prudniku udało się stworzyć. Zauważa też, że nie należy zapominać o drużynie juniorów Pogoni, prowadzonej przez trenera Marcina Wichra.
– Te 29 punktów seniorów, to bardzo dobra zaliczka na wiosnę. Daje trenerowi możliwości i pełen komfort wprowadzania do pierwszego zespołu wyróżniających się zawodników z drużyny juniorów, która, bardzo dobrze radziła sobie w końcówce rundy – stwierdza Grzegorz Pawlak.
Dodaje, że promowanie wychowanków, młodych zawodników, powinno być celem nadrzędnym Pogoni.
– Podium po rundzie jesiennej, tylko temu sprzyja i taki, moim prywatnym zdaniem, powinien być wiosenny cel pierwszego zespołu – uważa wiceprezes.
Z wiosennych planów pozasportowych wymienia kwestię instalacji oświetlenia boiska treningowego.
– Dzięki staraniom kilku osób, udało się zakupić słupy oświetleniowe. Jeżeli aura pozwoli, wczesną wiosną, zawodnicy będą mogli trenować po zmroku – mówi.
Poprawa infrastruktury wokół stadionu – przy dobrej współpracy z właścicielem, czyli Gminą Prudnik, a tym samym z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji – jest, według Grzegorza Pawlaka, jednym z podstawowych celów na 2016 rok dla osób działających w Pogoni.
Ma też nadzieję, że pokazanie zaangażowania klubu, wymierna poprawa infrastruktury, realizacja krok po kroku małych modernizacji, remontów, pozwoli na przyspieszenie rozpoczęcia prac związanych z modernizacją stadionu. Według niego nowy obiekt, przyda się całemu Prudnikowi.

Wiceprezes zwraca też uwagę na postawę kibiców – cieszy równa, całkiem przyzwoita frekwencja na meczach Pogoni.
– Jednak celem i marzeniem zawodników, oraz osób związanych z klubem, jest liczba kibiców choć zbliżona do tej, którą można było zobaczyć podczas historycznego, towarzyskiego spotkania z Pogonią Lwów, zorganizowanego z okazji jubileuszu 70 lecia Pogoni Prudnik, który obchodziliśmy w tym roku – przyznaje Grzegorz Pawlak.
Zapowiada też, że podczas rundy wiosennej na meczach przy ul. Kolejowej 7 na kibiców gospodarzy oraz gości czekać będą kolejne atrakcje, na które już dziś serdecznie wszystkich zaprasza.
Z okazji kończącego się roku i zbliżającego skierował także podziękowania i życzenia adresowane do władz miasta i powiatu, zawodników i działaczy klubowych, sponsorów oraz kibiców i sympatyków piłki nożnej w naszym mieście.


Wypowiedź – Grzegorz Pawlak, wiceprezes zarządu MKS Pogoń Prudnik
W imieniu Zarządu klubu serdecznie dziękuję Panu burmistrzowi, Franciszkowi Fejdychowi, oraz Radnym Miasta i Gminie Prudnik, za wsparcie finansowe klubu. Dziękujemy także Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Prudniku, na czele z Panem dyrektorem Markiem Krajewskim, za umożliwienie bezpłatnego korzystania z obiektów przy ul. Kolejowej 7. Dziękujemy również Panu Staroście Radosławowi Roszkowskiemu, za zaangażowanie w życie klubu, wsparcie i pomoc w organizacji obchodów jubileuszu 70-lecia Pogoni.
Dziękujemy zawodnikom, trenerom i kierownikom obu drużyn za zaangażowanie, wolę walki i współtworzenie historii najstarszego klubu na Opolszczyźnie, jakim jest Pogoń Prudnik.
Dziękujemy również wszystkim sponsorom, bez których wsparcia klub nie miałby szans przetrwać tych 70 lat. Każdy z Was ma w tym swój wymierny wkład.

Gazeta Prudnik24 – numer 211

Reklamy

 

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook