Prudnik24

Wychowanek Pogoni został jej trenerem

Wychowanek Pogoni został jej trenerem
10 lutego
19:00 2016

Janusz Semerga, wychowanek Pogoni Prudnik i w latach siedemdziesiątych zawodnik Odry Opole prowadzonej przez Antoniego Piechniczka, został nowym trenerem prudnickiego klubu. Na stanowisku zastąpił Dariusza Przybylskiego, który odszedł, uznając, że wypełnił postanowione przed nim cele.  

Piłkarze i trener Semerga mają już za sobą kilka wspólnych treningów. Wcześniej, tuż po rezygnacji Przybylskiego, zespół prowadził na treningach Marcin Wicher – czynny zawodnik Pogoni i coach juniorów.

Janusz Semerga ma bogate doświadczenie zawodnicze i trenerskie. Na boisku lewy pomocnik bądź obrońca, przygodę z piłką rozpoczął w Pogoni, gdzie jego trenerem był Mieczysław Matczak. Wiosną 1979 roku zasilił szeregi Odry Opole, która wówczas zajmowała pierwsze miejsce w ówczesnej ekstraklasie.  Od 1983 roku występował w GKS Jastrzębiu Zdrój, by zakończyć karierę  jako grający asystent w Górniku 09 Mysłowice w 1991 roku. Już jako trener przepracował tam dekadę (1991-2001). Potem przyszła kolej na Pogoń Imielin, z którą nowy szkoleniowiec biało-niebieskich wywalczył awans do śląskiej ligi okręgowej, Stal Chełm Śląski, Lechię 09 Mysłowice, aż wreszcie – od 2013 roku – Unię Kosztowy. Jak można wyczytać na stronie internetowej Pogoni Prudnik, sytuacja rodzinna zmusiła go do zerwania obowiązującego zatrudnienia w Unii i powrotu do Prudnika. Tuż po objęciu naszego zespołu swoim asystentem uczynił czynnego napastnika Marcina Rudzkiego, zapewnił też zarząd, że będzie pojawiał się na treningach juniorów, aby przyglądać się ewentualnym kandydatom do gry w IV lidze.

– Do wyłonienia trenera potrzebnych było siedem spotkań – przekazał naszej gazecie wiceprezes klubu Grzegorz Pawlak. Jak powiedział, za osobą Semergi przemawiało nie tylko doświadczenie trenerskie i zawodnicze, ale także fakt, że pochodzi i mieszka na co dzień w Prudniku. Poza nim pod uwagę brano jeszcze pięciu innych szkoleniowców.

Nowemu szkoleniowcowi najstarszego klubu na Opolszczyźnie życzymy świetnych wyników i awansu do III ligi. Szansa na to jest, gdyż klub zajmuje po rundzie jesiennej III miejsce w tabeli Saltex IV ligi.

 

Gazeta Prudnik24 – numer 203

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook