Prudnik24

Poseł Kukiz’15 spotkał się z mieszkańcami Prudnika

Poseł Kukiz’15 spotkał się z mieszkańcami Prudnika
12 lutego
15:00 2016

W ubiegłym tygodniu w Prudniku, na zaproszenie Grzegorza Zawiślaka z Kukiz ’15, w budynku Centrum Języków Obcych Edus gościł poseł Paweł Grabowski pochodzący z Brzegu. Parlamentarzysta odpowiadał na pytania mieszkańców i dziennikarzy, a także innych członków ugrupowania. Rozmowa dotyczyła najważniejszych aspektów polityki krajowej, m.in. kwestii imigrantów, Trybunału Konstytucyjnego, programu 500 plus, czy opodatkowania banków.

System podatkowy  

Nowy poseł mianem patologicznego określił system podatkowy w Polsce. Paweł Grabowski opowiada się za obniżeniem kosztów pracy, w tym likwidacją podatku dochodowego, który w jego ocenie jest karą za dobrą pracę. Mówił również o pomysłach rządu w zakresie opodatkowania banków (poseł jest za), czy marketów.

– Jeśli podatek od sklepów wielkopowierzchniowych zaskutkuje w ten sposób, że wpływy będą odnosiły się do wielkości sprzedaży w tych sklepach, to pan Szałamacha (minister finansów – przyp. red.) i spółka może się zorientują, że warto odejść od podatku dochodowego na rzecz obrotowego – podkreślił.  Grabowski to także przeciwnik wysokiej składki ZUS dla przedsiębiorców. Uważa, że

niedopuszczalną sytuacją jest fakt, iż każdy, niezależnie od przychodów, płaci taką samą składkę.

500 plus

– To oczywiście pewna forma wprowadzania socjalizmu, że wszyscy się na coś zrzucamy, niemniej  jeśli skutkiem będzie wzrost demograficzny, to jestem za – mówił o sztandarowym pomyśle PiS-u Grabowski. Poseł zaznaczał, że sytuacja demograficzna w Polsce jest niepokojąca zwłaszcza pod kątem wypłaty przyszłych emerytur.

Referendum  

Podczas spotkania nie mogło zabraknąć tematu kryzysu migracyjnego. Poseł popiera pomysł Pawła Kukiza, aby w tej sprawie zwołać ogólnokrajowe referendum.

– Odnieśmy się do ludzi. Jesteśmy gospodarzem we własnym kraju i w tak ważnych sprawach to do obywateli powinna należeć decyzja. Skutki, jakie może przynieść przyjęcie imigrantów diametralnie  odmiennych kulturowo, mogą być daleko idące – przestrzegał Paweł Grabowski, nawiązując do dramatycznych wydarzeń w Paryżu (zamachy), czy – ostatnio w Niemczech (sylwestrowe „ubogacanie kulturowe” w wykonaniu imigrantów polegające na molestowaniu i gwałtach na kobietach).

– Na stronie dzienreferendalny.pl można poprzeć naszą inicjatywę – zachęcał poseł.

Komisja Europejska a sprawa Polska

 Według Pawła Grabowskiego z niedawnej debaty na forum Komisji Europejskiej w sprawie łamania w Polsce standardów demokratycznych, nasz kraj wyszedł obronną ręką, w czym m.in. zasługa dobrego wystąpienia premier Beaty Szydło.

– Z tej dyskusji szczególnie zapamiętałem jeden głos, mówiący, że tak jak kiedyś mieliśmy nad sobą komisarzy z Moskwy, tak teraz mamy komisarzy z Brukseli. Niestety, tak to wygląda – ocenił polityk. Jego zdaniem unijni eurokraci nie mają pojęcia o polskich sprawach, a swoją wiedzę czerpią z Internetu i opracowań.

 Trybunał Konstytucyjny

W ocenie posła Trybunał Konstytucyjny od 1989 roku zawsze był upolityczniony i pomysły PiS-u nie zmienią tego stanu rzeczy. Dlatego też Kukiz’15 ma własny plan na rozwiązanie dzisiejszego kryzysu, wedle którego sędziowie TK powinni być wybierani przez Sejm większością dwóch trzecich ustawowej liczby posłów. Grabowski tłumaczył, że według Ruchu Kukiz’15 zrodzi to konieczność wyboru kandydatów na sędziego w drodze konsensusu wszystkich istotnych sił parlamentarnych.

Będą poselskie dyżury

Grzegorz Zawiślak zapowiedział, że raz w miesiącu poseł będzie spotykać się ze społecznością powiatu prudnickiego. Dyżury będą miały miejsce w urzędzie miejskim, prawdopodobnie  w trzecim tygodniu miesiąca. Dodał, że jego ugrupowanie zaczyna przygotowania do wyborów parlamentarnych. Tych, których interesuje współpraca z prudnickim ruchem Kukiz’15, prosił o bezpośredni kontakt  pod numerem 501 026 802. Nadmieńmy, że na spotkanie przybyli też lokalni liderzy ruchu – m.in. Grzegorz Jędrzej i Paweł Licznar.

Gazeta Prudnik24 – numer 283

Reklamy

ReklamyFacebook