Prudnik24

Sukcesy sportowe Publicznego Gimnazjum nr 1 w Prudniku

Sukcesy sportowe Publicznego Gimnazjum  nr 1 w Prudniku
16 lutego
14:00 2016

Rok szkolny 2014/2015 pod względem osiągniętych wyników sportowych był najlepszy w historii Publicznego Gimnazjum nr 1 w Prudniku, co przełożyło się na wysokie VI miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół województwa opolskiego. Ponadto Paulina Drohomirecka została najlepszym uczniem-sportowcem Opolszczyzny w XXXI plebiscycie organizowanym przez SZS w Opolu, a nauczyciel Piotr Rzehak został wyróżniony za ogólnopolskie sukcesy w sporcie szkolnym. Takie wyróżnienie otrzymało tylko trzech nauczycieli wychowania fizycznego w naszym województwie.

 Na te wszystkie nagrody i wyróżnienia prudnickiej „Jedynki” wpływ miały bardzo wysokie wyniki w grach zespołowych. Największym, a zarazem historycznym sukcesem, było zdobycie Mistrzostwa Polski „Gimnazjada 2015” przez drużynę piłki nożnej dziewcząt, prowadzoną przez Piotra Rzehaka. W tym turnieju Paulina Drohomirecka została najlepszą zawodniczką MP. Warto tutaj jeszcze przypomnieć, że piłkarki nożne, które zdobyły złote medale mistrzostw województwa opolskiego, odnoszą same zwycięstwa, począwszy od zawodów miejsko-gminnych aż po finał! W finale wojewódzkim znaleźli się także koszykarze, którzy po zdobyciu złotych medali wzięli udział w Mistrzostwach Polski w Lublinie, gdzie zajęli XIV miejsce. Z brązowych medali cieszyły się także koszykarki, które w finale wojewódzkim w Brzegu zajęły III miejsce. Kolejne cegiełki do tych sukcesów dołożyły siatkarki – w półfinale wojewódzkim zajęły III miejsce, tak samo jak ich koleżanki w halowej piłce nożnej oraz piłkarze. Swoje punkty dołożyli także szachiści i tenisiści stołowi. Mieliśmy też swojego rodzynka w konkurencji indywidualnej. Mowa tutaj o Paulinie Drohomireckiej, która w indywidualnych biegach przełajowych została mistrzynią województwa, pozostawiając za sobą zawodniczki z licencjami klubowymi.

Nasza szkoła jako jedna z nielicznych w powiecie oferuje swoim uczniom bardzo dużą gamę zajęć sportowych. Co roku, zarówno dziewczęta jak i chłopcy, mogą uczęszczać na zajęcia z piłki koszykowej, nożnej i siatkowej,  a także na pływanie, szachy i tenis stołowy. Widać, że zajęcia te nie tylko przynoszą wysokie wyniki sportowe, ale są także miejscem, gdzie uczniowie mogą realizować i spełniać swoje zamiłowania sportowe.

Od kilku lat nasza szkoła bierze także udział w ogólnopolskich turniejach „Orlilk basketmania” i „Coca Cola Cup”.  W turnieju piłki koszykowej, który odbył się we Wrocławiu, dziewczęta po zwycięstwie makroregionu, zajęły wysokie VI miejsce w Finałach Mistrzostw Polski w Radomiu! Z kolei chłopcy zajęli II miejsce we wrocławskim makroregionie. W turnieju piłki nożnej chłopcy w Finale Wojewódzkim sklasyfikowani zostali na miejscu IX-XVI, natomiast ich koleżanki przywiozły z Opola złote medale i zdobyły awans do Finału Krajowego! W Gdańsku nasze dziewczęta zdobyły VIII miejsce wśród szesnastu najlepszych drużyn w Polsce! Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

(p)

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook