Prudnik24

Gmina przejmie dworzec

Gmina przejmie dworzec
17 lutego
18:00 2016

Powraca temat przejęcia dworca kolejowego przez gminę Prudnik. Jeszcze w tym miesiącu burmistrz Franciszek Fejdych ma spotkać się w tej sprawie z dyrektorem Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami we Wrocławiu.

Jak wiadomo nie od dziś, PKP nie ma zamiaru remontować prudnickiego dworca, ani inwestować w teren wokół niego.

– Jakiś czas temu gmina Prudnik uzgodniła  przejęcie dworca za przysłowiową złotówkę i teren wokół dworca miał zostać geodezyjnie sprawdzony, wydzielony i przygotowany do negocjacji przez PKP – tłumaczy Gazecie Prudnik24 burmistrz Franciszek Fejdych. Ponieważ niedawno ustalono, że temat trzeba odświeżyć, szef gminy odbył telefoniczną rozmowę z Tadeuszem Szulcem dyrektorem OGN we Wrocławiu.

– Uzgodniliśmy, że po jego powrocie z urlopu dojdzie do spotkania stron. Liczę, że nastąpi to w lutym – informuje burmistrz.

Wcześniej z Szulcem spotkał się też Jerzy Stępien, prudnicki konserwator zabytków.  Tematem rozmowy była właśnie kwestia przejęcia dworca przez gminę.

Prudnicki dworzec jest w planach Partnerstwa Nyskiego, które chciałoby tam utworzyć nowy węzeł przesiadkowy dla autobusów. Plany Partnerstwa są bogate, łącznie z przebudową i modernizacją budynku. Ustalenie szczegółów będzie wymagało zatem dobrego obiegu informacji  między partnerami. Wskazywał na to podczas styczniowej sesji Rady Miasta burmistrz, mówiąc, że gmina zakwestionowała taki sposób prowadzenia rozmów, gdzie partner nie wie, co jest projektowane. Szef gminy podkreślił, że nie będzie też zgody gminy na budowanie czegokolwiek na dworcu PKP.

– Kwestia koncepcji związanej z węzłem przesiadkowym przy ul. Kolejowej jest w trakcie oceniania i analiz – podkreśli w rozmowie z naszą gazetą Franciszek Fejdych.

 

 

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook