Prudnik24

Prudnik z nowym barem

Prudnik z nowym barem
19 lutego
12:00 2016

W Prudniku powstał bar „Domowe Smaki”, który swoją ofertą nawiązuje do dawnych barów mlecznych, gdzie zjeść można było dobre, polskie jedzenie w niewygórowanej cenie i smaku nawiązującym do typowych, domowych potraw. Choć działa od niedawna, znajdująca się przy ul. Królowej Jadwigi 4a jadłodajnia już zdobyła uznanie odwiedzających ją gości. Największym zainteresowaniem cieszą się pierogi ruskie i placek po węgiersku.

W ofercie baru jest zresztą znacznie więcej potraw – kluski śląskie, uszka, gołąbki, placki ziemniaczane, czy choćby flaczki. Są tez i zupy. Jednym słowem – wszystko to, co każdy Polak lubi najbardziej.

– Stawiamy na zdrowe jedzenie, bez chemii – podkreśla właścicielka Danuta Brzozowska.

Spółdzielnia socjalna „Domowe smaki” powstała w 2014 roku w ramach projektu unijnego Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu. Jak podkreśla pani Danuta, dzięki pomocy rektora uczelni i innych jej pracowników, na projekt udało się pozyskać aż 200 tysięcy zł.

– Pochodzę z Głuchołaz, więc początkowo chciałam działać na tamtym terenie. Nie spotkałam się jednak z przychylnością burmistrza Szupryczyńskiego, a liczyłam jedynie na pomoc w znalezieniu lokalu. W Prudniku pomógł mi za to starosta Radosław Roszkowski. Dzięki niemu trafiłam do klasztoru o. Bonifratrów, gdzie wynajmowałam kuchnię. Przed kilkoma tygodniami przenieśliśmy się tutaj, na zaplecze domu towarowego, gdzie mamy większe możliwości – opowiada nasza rozmówczyni.

Obecnie spółdzielnia zatrudnia pięć osób, wszystkie po specjalistycznych kursach z zakresu gastronomii. Jeśli bar będzie się rozwijał, właścicielka nie wyklucza kolejnych zatrudnień . Danuta Brzozowska zaprasza też do współpracy firmy i instytucje.

– Proszę napisać, że jedzenie jest bardzo smaczne – zwraca się do mnie z uśmiechem jedna z klientek baru. Piszę zatem i potwierdzam. Placek po węgiersku smakował wybornie.

– Możliwe, że niebawem zwiększymy czas otwarcia lokalu – mówi Danuta Brzozowska. Na razie obiekt czynny jest w godzinach 12-16. Jak zaznacza właścicielka, dania można zamawiać także na wynos oraz z dowozem do klienta. Punkt posiada tez stronę internetową: www.domowe smakiprudnik.pl.

Tym samym na terenie Prudnika mamy już drugi punkt gastronomiczny mogący uchodzić za nawiązujący do dawnych czasów bar. Przy ulicy Batorego 16 działa bowiem bar „Bistro Arkadia”, gdzie w ofercie również można znaleźć typowe, polskie jadło i który także odwiedza sporo klientów. Jak widać, także w obecnych czasach zapotrzebowanie na tego typu usługi jest duże.

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook