Prudnik24

Poprawią wygląd dworca

Poprawią wygląd dworca
25 lutego
12:15 2016

Na mocy ustaleń między gminą Prudnik a „Arrivą”, która zarządza prudnickim dworcem autobusowym, firma zadeklarowała poprawę estetyki obiektu.

– Jest deklaracja ze strony pani dyrektor poprawiania wizerunku dworca już od tego roku. – poinformował naszą gazetę burmistrz Prudnika Franciszek Fejdych.

Jednocześnie gmina zamierza zwrócić się do GDDKiA o zakaz zatrzymywania się autobusów prywatnych przewoźników na przystankach komunikacji miejskiej. Przewoźnicy będą więc musieli zatrzymywać się na głównym dworcu i płacić „Arrivie” za możliwość jego użytkowania. Do tej pory, starając się uniknąć opłat, robili to na miejskich przystankach, bądź…omijali nasze miasto.

– Zatrzymywanie się autobusów i busów przewoźników na przystankach komunikacji miejskiej zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego i utrudnia komunikację miejską, co wielokrotnie było zaobserwowane. W związku z deklaracją, że dworzec „Arrivy” jest w stanie przyjąć każdego przewoźnika, decyzja nie może być inna niż cofnięcie pozwoleń – komentuje Franciszek Fejdych.

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook