Prudnik24

Ferie z OSiR-em

Ferie z OSiR-em
27 lutego
11:37 2016

Turniej piłki siatkowej, tenisa stołowego i o Puchar Burmistrza Prudnika w piłce nożnej chłopców rocznika 2008 to największe wydarzenia w grach zespołowych i indywidualnych tegorocznych ferii z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Znaczącym elementem ferii „na sportowo” były też zajęcia z gry w piłkę nożną oraz unihokeja.  

Pierwszy z turniejów – piłki siatkowej, odbył się w środę, 3 lutego. Kilka minut po godzinie 9.00 hala sportowa Ośrodka Sportu i Rekreacji wypełniała się zawodnikami. Do udziału w rozgrywkach zgłosiło się pięć zespołów – cztery męskie i jeden damski. Drużyny podzielone zostały na dwie grupy rozgrywające mecze do 25 punktów i dwóch wygranych setów. Zwycięzcy każdej z grup spotkali się w finale, walcząc o miejsca na podium. Pierwsze wywalczyła drużyna WDK Ścinawa Nyska,
w składzie: Nikodem Grzechowski, Tomasz Martyna, Bartek Misa, Mateusz Muszyński, Jakub Tęczar, Łukasz Białomazur. Drugie miejsce zajął zespół Dream Team, trzecie Actimel. Dla zawodników trzech pierwszych drużyn rozgrywek przygotowano pamiątkowe medale, dla zespołów puchary. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwał sędzia – Kamil Lubaszka.

We wtorek, 9 lutego w hali Centrum Sportowego w Niemysłowicach rozegrany został Turniej Tenisa Stołowego. Bezkonkurencyjny w tym turnieju okazał się Piotr Olinkiewicz, który w finale pokonał Bartosza Białeckiego, natomiast w meczu o trzecie miejsce Karol Remza odniósł zwycięstwo nad swoim ojcem Jackiem. Dla wszystkich uczestników turnieju przygotowano pamiątkowe medale.

Ostatni turniej – o Puchar Burmistrza Prudnika w piłce nożnej chłopców rocznika 2008 odbył się w sobotę, 13 lutego w hali sportowej Ośrodka Sportu
i Rekreacji. W tym roku był on rozgrywany po raz czwarty, a udział w nim wzięło osiem zespołów: Polonia Bytom, Hattric Głuchołazy, APN Olimpia Piekary Śląskie, Polonia Biała, MGKS Oława, Unia Racibórz, Orlik Prudnik I i Orlik Prudnik II. Po pierwszym etapie rozgrywek – mecze rozegrane w systemie „każdy z każdym” – zespoły w zależności od wyników trafiły do Ligi Mistrzów lub Ligi Europejskiej. Ostatecznie wyniki turnieju wyglądały następująco: Liga Mistrzów: 1 miejsce – MKS Oława, 2 miejsce – Orlik I Prudnik, 3 miejsce – Unia Racibórz, 4 miejsce – Polonia Bytom;
Liga Europejska: 1 miejsce – Olimpia Piekary Śląskie, 2 miejsce – Hattrick Głuchołazy, 3 miejsce – Polonia Biała, 4 miejsce – Orlik II Prudnik. Królem strzelców turnieju został Gabriel Poznakowski z Unii Racibórz. Najlepszym bramkarzem turnieju okazał się Miłosz Bobowski z Orlik Prudnik I. Najlepszym zawodnikiem turnieju Markus Vilcans
z MGKS Oława. W trakcie turnieju prowadzone były również rozgrywki dzieci 1 x 1 oraz rodziców 2 x 2. W konkurencjach tych wśród dorosłych zwyciężyła para z Piekar Śląskich – Piotr Wójcik i Tomasz Molewajka, natomiast wśród dzieci zwycięzcą został Szymon Jelonek z zespołu Orlik Prudnik I.

Przez dwa tygodnie ferii, od poniedziałku do piątku, w hali sportowej Ośrodka Sportu
i Rekreacji odbywały się treningi piłki nożnej i każdego dnia brało w nich udział około dwudziestu pięciu osób. Zajęcia unihokeja natomiast, które odbyły się w tej samej hali sportowej w pierwszym tygodniu ferii, zorganizowano we współpracy z UKS „Czwórka” Prudnik, którego opiekunem jest Wojciech Fischer.

Organizatorem i fundatorem nagród w Turniejach Siatkówki i Tenisa Stołowego był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Prudniku. Turniej o Puchar Burmistrza Prudnika w piłce nożnej chłopców rocznika 2008 organizowany był przez Ośrodek Sportu i Rekreacji, Gminne Zrzeszenie LZS w Prudniku i UKS Orlik Prudnik. Turniej ten odbył się też dzięki ogromnej pomocy i zaangażowaniu rodziców dzieci z rocznika 2008 oraz Pana Czesława Stefańskiego.

Trenerem zespołów UKS Orlik jest Pan Waldemar Bedryj. Drużyny wystąpiły
w składzie: Miłosz Bobowski, Jan Augystin, Szymon Jelonek, Fabian Menzler, Mateusz Łukaszewski, Kamil Kozioł, Łukasz Jersz, Samuel Rudolf, Oliwier Ciesielski (UKS Orlik Prudnik I) oraz  Oliwier Sobek, Brajan Wąs, Kacper Kojder, Jakub Babula, Bartosz Podleś, Emil Malik, Paweł Trzmielewski (UKS Orlik Prudnik II).

Sponsorami IV Turnieju o Puchar Burmistrza Prudnika w piłce nożnej chłopców rocznika 2008 byli: PPHU „Rol-Pol” Roman Wojciechowski, Dom Restauracyjny „HUPKA” Gabriela i Marko Hupka, Firma Budowlana „Badura” Roman
i Damian Badura, Pracownia Cukiernicza Renata Kimmel, Materiały Budowlane Jacek Thiel, Handzik Karina Handzik, „Wafelek” Zakład Cukierniczy Damian Czekański,  Ustronianka.

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook