Prudnik24

Oni wystąpią na Jazz Faestiwalu

Oni wystąpią na Jazz Faestiwalu
07 marca
15:48 2016

Cieszący się coraz większym zainteresowaniem (w ubiegłym roku rekordowym) prudnicki Festiwal Jazzowy i w tym roku umili nam wakacyjny czas. Czeka nas zatem 10 – jubileuszowa edycja imprezy, która do tej pory gościła największe światowe i polskie sławy tego gatunku muzycznego.

Główny organizator wydarzenia (współorganizatorem jest Prudnicki Ośrodek Kultury) i jednocześnie dyrektor artystyczny festiwalu– Ryszard Czeczel zapowiada kolejną porcję muzyki na najwyższym poziomie. Wśród zespołów, które mają wystąpić w Prudniku, wymienia: The Brass Power Society, Marcin Nowakowski z zespołem, Anna Szarmach z zespołem feat. Frank Mc Comb oraz Ola Bieńkowska Quintet.

W tej edycji muzyka ma być z założenia nieco lżejsza, bardziej niż dotychczas zmierzać w stronę popu i muzyki rozrywkowej tak, by każdy znalazł coś dla siebie. Warto wspomnieć, że spośród wymienionych artystów wszyscy mają na swoim koncie znaczne sukcesy i osiągnięcia. Marcin Nowakowski  (saksofonista) współpracował m.in. z Paulem Jacksonem Jr., Jose Carrerasem, Natalią Kukulską czy Marylą Rodowicz. Anna Szarmach (wokalistka) to z kolei autorka albumu „Sharmi” (2006), „Inna” (2010) i „Pozytywka” (2012), uczestniczka – z sukcesami – licznych festiwal, min. Top Trendy, czy też Krajowego Festiwalu w Opolu. Aleksandra Bieńkowska to z kolei absolwentka prestiżowego  Liverpool Institute for Performing Arts Paula McCartneya (jako jedyna Polka!). Przez wiele lat związana była z formacją The Australian Pink Floyd Show, zagrała też w kilku musicalach, należy do czołowych wokalistek jazzowych w Polsce.

Festiwal, podobnie jak przed rokiem, odbędzie się na scenie plenerowej POK-u, nieco odmienionej na tą okazję, bo większej, z dużą ilością miejsc siedzących, pod zadaszeniem. Ta nowa forma, po przeniesieniu imprezy z prudnickiego rynku, doskonale sprawdziła się w ubiegłym roku, kiedy to tłumy fanów jazzu do późnych godzin nocnych mogły słuchać (i oklaskiwać) swoich ulubieńców. Dodatkowo organizatorzy zapewniają ogródek piwny i małą gastronomię. Zmianą jest termin wydarzenia – nie sierpniowy jak dotychczas, ale ustalony na 30 lipca. Do tematu, rzecz jasna, powrócimy.

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook