Prudnik24

Chińczycy wybrali Opole zamiast Prudnika

Chińczycy wybrali Opole zamiast Prudnika
08 lipca
09:52 2016

Niemal 100 mln euro zainwestuje na Opolszczyźnie znana na całym świecie chińska firma „Hongbo”, produkująca oświetlenie. Inwestor brał pod uwagę lokalizację swojego ineteresu w Prudniku, w halach po dawnym „Froteksie”.

– Przede wszystkim rozmowy od początku toczą się w kierunku, że firma chciałaby wejść do gotowej hali, przywieźć technologię oraz maszyny i rozpocząć produkcję. Prudnik jest brany pod uwagę, bo tam stoją hale po byłym Froteksie. Przedwczoraj (14.06) doszło do trzygodzinnej rozmowy między burmistrzem Fejdychem, a stroną chińską. Oczywiście rozmawiali za pomocą łącza internetowego – mówił w czerwcu na antenie Radia Opole marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła.

Jak dowiedziała się nasza gazeta, chińczycy zdecydowali się ostatecznie na lokalizację w Opolu. Według „Gazety Wyborczej” i Radia Park, powodem był fakt, że sklepienia froteksowskich hal są drewniane, co wyklucza rodzaj prowadzonej produkcji. Firma chce zatrudnić około 100 osób, a halę ma postawić od podstaw.

Deklaracja o współpracy „Hongbo” i województwa opolskiego została podpisana w poniedziałek 20 czerwca podczas Forum Nowego Jedwabnego Szlaku. To efekt m.in. dotychczasowej międzyregionalnej współpracy naszego regionu z chińską prowincją Fuijan, gdzie konsorcjum ma swoją siedzibę.

„Hongbo” produkuje oświetlenie miejskie, oświetlenie LED wysokiej mocy, oświetlenie tuneli, ogrodów, panelowe, lampy barowe i solarne.

Gazeta Prudnik24 – numer 195

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook