Prudnik24

Marzena Kędra nadal radną

Marzena Kędra nadal radną
08 lipca
09:57 2016

Komisja rewizyjna rady powiatu prudnickiego orzekła, że nie ma podstaw, by pozbawić radną mandatu. Taki postulat zgłosiło niedawno stowarzyszenie „Prudniczanie”.

Młodzi politycy, powołując się na wyrok sądu administracyjnego w podobnej sprawie, dowodzili, że Marzena Kędra nie może dobrze sprawować swojej funkcji, będąc jednocześnie dyrektorem placówki oświatowej w Poznaniu. Argumentowali, że fizycznie radna najczęściej znajduje się w Wielkopolsce, przez co nie ma styczności z codziennymi sprawami Ziemi Prudnickiej. Kędra odpierała zarzuty, deklarując, że w Prudniku jest zameldowana, mieszka tu z mężem i przebywa częściej niż tylko w weekendy. Zapewniała, że doskonale orientuje się w bieżących sprawach lokalnych.

Komisja rewizyjna w składzie: Mirosław Czupkiewicz (przewodniczący), Zdzisław Pikuła (zastępca), Agnieszka Stanisz, Judyta Walocha oraz Joachim Kosz po zapoznaniu się z opinią prawną przygotowaną przez radce prawną starostwa, w głosowaniu jawnym jednogłośnie uznała, że nie zachodzą przesłanki, by pozbawić radną mandatu. Komisja stwierdziła m.in., że radna nie utraciła prawa wybieralności i posiadała je w dniu wyborów. A zatem – przepisy ustawy z dnia 5 stycznia 2011 roku Kodeksu Wyborczego nie zostały naruszone.

Marzena Kędra wiele lat pełniła funkcję dyrektora szkoły podstawowej w Moszczance. Obecnie jest dyrektorem przedszkola „Cogito” w Poznaniu.

Gazeta Prudnik24 – numer 192

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook