Prudnik24

Góry Opawskie: powstaną trasy dla rowerów górskich

Góry Opawskie: powstaną trasy dla rowerów górskich
07 września
21:54 2016

Za nami wstępne wytyczanie “Złotych Ścieżek” w Górach Opawskich. Zajmuje się nim profesjonalna firma, która powstała z pasji do kolarstwa.

Ekipa STB gościła juz w Górach Opawskich: – Za nami wstępne wytyczanie ścieżek – piszą nam panowie. – Budowa powinna ruszyć jeszcze w tym roku, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z ustaleniami.

STB to ekipa, która zajmuje się tworzeniem infrastruktury rowerowej. To górskie ścieżki – trasy rowerowe typu Single track, Flow-line, A-line, B-line, Downhill, Enduro, Cross Country. U nas miała by powstać ścieżka typu flow.

– Potencjał góry jest bardzo duży, jeśli zbudujemy zgodnie ze swoją wizją to może to byc najlepsza trasa typu tego typu – dodaje STB. – Dodatkowo jeżeli władze w porozumieniu z nadleśnictwem nawiążą współpracę to na terenie przyległym do Góry Chrobrego może powstać najlepszy kompleks ścieżek w Polsce. Jednak na to wszystko potrzeba głównie chęci współpracy władz lasów i gmin.

Złote Ścieżki to nowy projekt ożywienia szlaków turystycznych, sportowych w naszych górach – Singletrack to wąska jednokierunkowa najczęściej zjazdowa ścieżka rowerowa w terenie – opowiada Grzegorz Ptak, pomysłodawca budowy. – Atutem tej atrakcji są elementy infrastruktury – buldy, kładki, serpentyny wśród pięknych górskich szczytów. Pierwszy fragment rusza, choć dotacja w tym roku pozwoli na utworzenie tylko fragmentu, wierzymy, że za kilkanaście miesięcy Głuchołazy gościć będą w weekendy kilkuset kolarzy z całej Polski, a w tygodniu też lekko kilkunastu. Tak to działa, zresztą na stronach już padają zapytania o nową lokalizację. Głuchołazy dołączają do zaszczytnych rowerowych baz w Polsce.

Za: glucholazyonline.com

 

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook