Prudnik24

DPS – jest nowy dyrektor, kontrola trwa

DPS – jest nowy dyrektor, kontrola trwa
26 października
19:43 2016

Po dyscyplinarnym zwolnieniu Mariusza Półchłpka na dyrektora prudnickiego Domu Pomocy Społecznej w wyniku konkursu zarząd powiatu wybrał Tomasza Szurmaka z Kluczborka.

Czterdziestodwulatek urodził się w Głuchołazach, a w przeszłości pełnił m.in. funkcję wicedyrektora wydziału polityki społecznej Urzędu Wojewódzkiego i kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pokoju. Był też komendantem wojewódzkiego Ochotniczego Hufca Pracy.

W placówce trwa tymczasem kontrola. Po tym, jak na jaw wyszła afera żywnościowa, dyscyplinarnie zwolniono z pracy Mariusza Półchłopka, pracę straciły także – zaopatrzeniowiec Katarzyna W. oraz główna księgowa Ilona Z. Postępowanie w sprawie malwersacji finansowych prowadzi pod nadzorem prokuratury miejscowa policja. Jak wynika z najnowszych ustaleń audytora w placówce, poprzez m.in. zawyżanie wartości faktur zdefraudowano około 200 tysięcy zł., a kwota ta może się jeszcze powiększyć.

Przypomnijmy: powodem zwolnienia Mariusza Półchłopka były zastrzeżenia do skuteczności sprawowania przez niego nadzoru nad gospodarką magazynową. Do czasu wyboru nowego dyrektora placówką kierowała Iwona Zabłotna.

Gazeta Prudnik24 – numer 283

Reklamy

ReklamyFacebook