Prudnik24

Dyrektorzy nagrodzeni

Dyrektorzy nagrodzeni
26 października
19:48 2016

Wojciech Dominiak – dyrektor Muzeum Ziemi Prudnickiej i Alexandre Devosges-Cuber – dyrektor Muzeum Regionalnego w Głogówku znaleźli się w gronie nagrodzonych przez Marszałka Województwa Opolskiego za swoją działalność na polu animowania i tworzenia kultury.

Uroczystość – była to jej XVII edycja – odbyła się 16 października w otwartej przed pięcioma tygodniami Modelatorni, nowej scenie Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. W jej trakcie poproszony o kilka słów Wojciech Dominaik życzył sobie, by mu starczyło pasji, którą zapali innych, ale mówił także, że również ci inni pasją go zapalają.

Nagroda to pokłosie aktywności obu dyrektorów, którzy od wielu już lat organizaują w kierowanych przez siebie placówkach liczne imprezy. Przykładami mogą być Europejskie Dni Dziedzictwa, czy Wirtualne Oblicze Kultury – projekt zakładający cyfrowe zdigitalizowanie zasobów muzeum. Szefowie placówek współpracowali ze sobą przy obu tych przedsięwzięciach.

Obaj panowie otrzymali specjalne statuetki oraz nagrodę finansową w kwocie 3 tysięcy zł.

Dodajmy, że nagrody dla animatorów i twórców kultury przyznawane są od 1999 roku. W czasie minionych edycji otrzymało je 150 osób, około 250 uhonorowano wyróżnieniami.

Gazeta Prudnik24 – numer 192

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook