Prudnik24

Podwójne laury Iwony Siembidy

Podwójne laury Iwony Siembidy
29 października
16:33 2016

Dwie nagrody z rąk marszałka Opolszczyzny otrzymała niedawno Iwona Siembida,  nauczycielka z prudnickiej PSP nr 4 – pierwsza za szczególne osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania i rozwoju edukacji, druga to Honorowa Odznaka „Za Zasługi dla Województwa Opolskiego”.

 Nagrody dla  wyróżniających się uczestników procesu edukacji – uczniów, studentów, oraz nauczycieli – marszałek województwa opolskiego przyznał już po raz czternasty, przy okazji obchodów Regionalnego Święta Edukacji. W tym roku w gronie piątki laureatów Nagrody marszałka za szczególne osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania i rozwoju edukacji znalazła się prudniczanka Iwona Siembida, która od lat podejmuje rozmaite inicjatywy edukacyjne, otrzymując razem ze swoimi uczniami liczne wyrazy uznania, a także wyróżnienia.

Zwracając się do nagrodzonych nauczycieli i uczniów marszałek Andrzej Buła zaznaczył, że „edukacja, to wzajemne relacje polegające na uczeniu albo przekazywaniu”, apelując jednocześnie, by „większą uwagę zwracać” na wspomniane relacje, a także „kierować się empatią i brać przykład” z nagrodzonych, oraz „z ich pasji, umiejętności budowania relacji z młodzieżą”.

Na jednej nagrodzie dla prudniczanki jednak się nie skończyło, bo na wniosek wicemarszałka Romana Kolka przyznano jej również Honorową Odznakę „Za Zasługi dla Województwa Opolskiego”, która oprócz wymiaru prestiżowego (tytuł „Zasłużony dla Województwa Opolskiego”), uprawnia także do uczestnictwa (w charakterze gościa) w uroczystych sesjach Sejmiku Województwa Opolskiego.

W lipcu 2015 r. Iwona Siembida zdobyła 3. miejsce w Ogólnopolskim Plebiscycie Internetowym „Nauczyciel z Pasją” w kategorii „Edukacja Wczesnoszkolna” (był on organizowany przez portal domowe nauczanie.pl i Fundację Kreatywnej Edukacji w Bydgoszczy).

W czerwcu 2016 r. prudniczanka została natomiast wyróżniona tytułem Kawalera Medalu „Serce Dziecku”, nadawanym przez dziecięco-młodzieżową Kapitułę, działającą pod patronatem Marszałka Województwa Opolskiego.

Podwójnej Laureatce składamy gratulacje!

 

Gazeta Prudnik24 – numer 192

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook