Prudnik24

15 zamiast 25 lat za zabójstwo

15 zamiast 25 lat za zabójstwo
25 listopada
19:30 2016

Sąd odwoławczy we Wrocławiu zmienił wyrok opolskiego sądu i skazał Sławomira B. z Prudnika na 15 lat pozbawienia wolności za zabójstwo konkubiny (poprzedni wyrok opiewał na 25 lat). Pondato oskarżony będzie musiał wypłacić po 70 tysięcy złotych osieroconym dzieciom zmarłej kobiety. Wyrok jest prawomocny.

Przypomnijmy, według ustaleń śledczych w czerwcu ubiegłego roku mężczyzna w jednej z kamienic na prudnickim Jasionowym Wzgórzu spożywał z konkubiną alkohol. W pewnym momencie doszło między nimi do awantury w wyniku której – według kryminalnych – Sławomir B. pobił, po czym udusił swoją partnerkę. Powodem kłótni miało być to, że 42-letni mężczyzna planował wyjechać za granicę, żeby zarobić na ślub, na co nie godziła się poszkodowana. Nim podejrzany zdążył uciec, złapali go sąsiedzi, którzy słyszeli krzyki dobiegające z mieszkania. Kobieta osierociła dwoje dzieci.

– Sąd apelacyjny doszedł do przekonania, że oskarżony nie działał z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia, tylko z zamiarem ewentualnym. W związku z tym obniżył karę do 15 lat więzienia i zasądził na rzecz małoletnich dzieci odszkodowanie po 70 tys. zł – mówi cytowany przez Radio Opole obrońca Sławomira B. mecenas Łukasz Wójcik.

Gazeta Prudnik24 – numer 284

Reklamy

Reklamy

Facebook