Prudnik24

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
28 listopada
15:38 2016
Przypominamy, że od września mieszkańcy województwa opolskiego mogą przekazywać Policji informacje o miejscach i zdarzeniach, które mają wpływ na poczucie bezpieczeństwa za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.
To właśnie na podstawie informacji od obywateli opracowany został katalog zagrożeń, które w ocenie społeczeństwa w istotny sposób wpływają na poczucie bezpieczeństwa. Dzięki KMZB można przekazać Policji informacje o zagrożeniach występujących w okolicy, zasygnalizować niepokojące zjawiska – co pozwoli na lepsze ukierunkowanie naszych działań.
 
Mieszkańcy powiatu prudnickiego, którzy będą chcieli przekazać informację o zagrożeniu będą mogli to zrobić za pośrednictwem Internetu na stronie Komendy Powiatowej Policji w Prudniku – klikając na umieszczony po lewej stronie baner „Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa” lub bezpośrednio pod adresem internetowym https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html.
 
Każdy, kto otworzy interaktywną mapę, będzie miał możliwość naniesienia na nią zagrożenia, jakie zaobserwowała w swojej okolicy. Następnie Policja ma 2 dni na podjęcie zgłoszenia i 5 dni na weryfikację naniesionej informacji. Jeśli informacja potwierdzi się, policjanci nadają jej status „potwierdzone” i dążyć będą do usunięcia konkretnego zagrożenia.
 
Główne cele Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w Polsce to:
 
poprawa bezpieczeństwa i porządku publicznego poprzez włączenie obywateli w wybrane działania Policji,
dostosowanie struktur organizacyjnych oraz działań Policji do zagrożeń wskazanych przez społeczeństwo,
platforma wymiany informacji o zagrożeniach.
Pamiętaj !
 
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpi zgłoszenia alarmowego. W przypadku pilnej potrzeby pomocy – dzwoń na numer alarmowy 112 lub 997.
 
Dotychczas za pośrednictwem KMZB naniesiono ponad 80 zagrożeń na terenie całego powiatu prudnickiego. Mundurowi potwierdzili kilkanaście takich zgłoszeń. Głównie są to zagrożenia takie jak spożywanie alkoholu, nieprawidłowe parkowanie, przekraczanie dozwolonej prędkości, żebractwo, czy też nieprawidłowa infrastruktura drogowa. Policjanci w trakcie codziennej służby sprawdzają miejsca, w których naniesiono zagrożenie tak aby wyeliminować te zjawiska. W przypadku potwierdzenia złej infrastruktury drogowej funkcjonariusze sporządzają wystąpienia do zarządcy drogi.

Gazeta Prudnik24 – numer 313

Reklamy

Prudnik24 TV

Reklamy

















Facebook