Prudnik24

Prudnik: od stycznia parkowanie droższe

Prudnik: od stycznia parkowanie droższe
12 grudnia
22:28 2016

Jeszcze w październiku rada miejska zatwierdziła – na wniosek spółki prowadzącej strefę płatnego  parkowania – nowe, w większości wyższe, stawki za parkowanie w strefie. Wejdą w życie od nowego roku.

Podwyżki nie będą znaczące – ok. 20-30 groszy za godzinę – i dotyczą głównie opłat krótkookresowych. Od stycznia postój do 30 min. będzie kosztował 70 gr., pierwsza godzina – 1,40 zł, druga – 1,50 zł, trzecia – 1,80 zł, a każda kolejna – 1,40 zł. Opłata za cały dzień wyniesie 7 zł. Na zmianach zyskają za to kierowcy płacący miesięczny abonament, którzy będą musieli wydać 50 zł.

Jak tłumaczy burmistrz Franciszek Fejdych, z wnioskiem o podniesienie stawek wystąpiła do gminy, jako strony umowy, firma prowadząca strefę płatnego parkowania. Już w zeszłym roku zgłaszała podobną propozycję, którą wówczas odrzucono. Teraz jednak postulaty zostały uwzględnione.

– Biorąc pod uwagę to, że na skutek decyzji NSA „wypadły” soboty, także w związku z podwyżką najniższej ustawowej płacy, co także jest dodatkowym kosztem, jak też z wyłączeniem z opłat parkingowych niektórych miejsc (np. przy hali targowej – red.), doszliśmy do wniosku, że należy rozważyć propozycje strefy – wyjaśnia Franciszek Fejdych.

Dodaje, że kierowcy zapłacą może nieco więcej, ale nie tyle, ile życzył sobie operator strefy.

– Pierwszej weryfikacji stawek dokonałem jako burmistrz, występując do rady miejskiej z uchwałą w tej sprawie. Rada uznała, że stawki te jeszcze należy obniżyć i zatwierdziła podwyżkę w wysokości zaproponowanej przez komisje budżetu i gospodarki komunalnej – mówi burmistrz.

 

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook