Prudnik24

Nie będzie modernizacji stadionu

Nie będzie modernizacji stadionu
28 grudnia
20:04 2016

Radni odrzucili dwie proponowane koncepcje modernizacji stadionu przy ul. Kolejowej 7. Decyzja ta oznacza odsunięcie planów gruntownego remontu obiektu o co najmniej kilka kolejnych lat.

Prudniccy rajcy mieli do wyboru dwa rozwiązania. Pierwsze z nich przygotowane było jeszcze w poprzedniej kadencji. Autorem koncepcji była firma Amibud, a wycena opiewała na kwotę 10,8 mln. zł. Autorem dugiego był sam klub, a projekt określano jako rozwiązanie bardziej kompleksowe i rozwojowe. Jak podkreślał prezes Pogoni Grzegorz Pawlak stadion miał w ten sposób szansę stać się sportowym sercem miasta. Wedle projektu przgotowanego przez achitektów: Tomasza Redela i Witolda Isalskiego na obiekcie rozgrywane mogłyby być bowiem także imprezy lekkoatletyczne, a mieszkańców i drużyny sportowe przyciągać miały nowoczesna baza treningowa i pawilon handlowy. Koszty w tym wypadku szacowano na 16 mln. zł., a finansowanie modernizacji miałoby się opierać na współpracy z podmiotami zewnętrznymi.

W komentarzach poprzedzających głosowanie w tej sprawie podczas sesji Rady Miasta przewijał się wątek braku środków, jakie gmina miałaby przeznaczyć na modernizacje obiektu. Radni wyrażali też niepokój, czy koszty utrzymania stadionu nie przekrocza możliwości gminnego budżetu. Innym z argumentów na „nie” były aktualne słabe wyniki Pogoni Prudnik, która z dużą dozą prawdopodobieństwa spadnie z IV ligi. Wątek finansowy był jednak główntm argumentem, opierającym się na wieloletniej prognozie finansowej gminy i analizie gminnego skarbnika.

Jedyną radną, która ostatecznie wstrzymała się od głosu, była Urszula Rzepiela, proponując wdrożenie w życie jednej z koncepcji i opowiadając się za etapową realizacją modernizacji, podobnie, jak odbywa się to w przypadku budowy basenu na Jasionowym Wzgórzu.

Gazeta Prudnik24 – numer 190

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook