Prudnik24

Od marca drożej za wodę?

Od marca drożej za wodę?
02 lutego
18:20 2017

Niemała, bo dwucyfrowa podwyżka ceny komunalnej wody i ścieków szykuje się dla mieszkańców gminy Prudnik. O podniesienie cen mediów wnioskowała gminna spółka – Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Prudniku. Podczas styczniowej sesji radni miejscy głosowali przeciwko podwyżkom, ale mimo to mają one wejść w życie od 1 marca br.

Prezes ZWiK-u, Paweł Kawecki uzasadniał przed radą propozycje podwyżek cen: wody o 15% i ścieków o 10%. Zdaniem szefa gminnych wodociągów są one konieczne, by spółka, która poczyniła liczne inwestycje, mogła odpowiednio wypełniać swoją rolę.

Radni zagłosowali jednak przeciwko podwyżkom, uznając je za zbyt wysokie. Radny opozycyjnego Prawa i Sprawiedliwości, Jacek Urbański, mówił że zaproponowany wzrost cen jest zbyt wysoki, także biorąc pod uwagę skalę podwyżek w poprzednich latach (dwa lata temu cena wody wzrosła o 5%, a ścieków o 8%).

Mimo odrzucenia przez radnych propozycji podwyżek w tej wysokości, mają one jednak wejść w życie od 1 marca, gdyż zostały zaakceptowane przez służby burmistrza.

Do sprawy powrócimy w kolejnym wydaniu Gazety Prudnik24.

Gazeta Prudnik24 – numer 190

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook