Prudnik24

Obiekty prudnickich szkół wypięknieją

Obiekty prudnickich szkół wypięknieją
08 lutego
12:23 2017

Chodzi o dwa obiekty tutejszych ogólniaków. W tej sprawie zwołano specjalną sesję rady powiatu. Środki mają pochodzić z Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz z Regionalnego Programu Operacyjnego. Wkład własny powiatu wyniesie 25% kosztów, a więc niemal milion zł.

Pierwszy z projektów dotyczy ogrzewania II liceum ogólnokształcącego z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwali na odzyskiwanie ciepła z powietrza. Drugi z projektów przyczyni się do poprawy wizerunku hali sportowej I LO, gdzie oprócz ocieplenia zainstalowane zostaną iluminacje ścian. W elewację wkomponowany też będzie mural.

Inwestycje te przyczyniły się do uchwalenia przez radnych zmian w wieloletniej prognozie finansowej samorządu. Spowodują one wzrost zadłużenia powiatu.

– Dzięki manewrom budżetowym skarbnika powiatu to zadłużenie wzrośnie o ok. 400 tysięcy złotych. Nie jest to jakaś powalająca kwota, a uda nam się zrealizować dwa bardzo konkretne przedsięwzięcia – powiedział na antenie Radia Opole starosta Radosław Roszkowski.

Gazeta Prudnik24 – numer 271

Reklamy

 

ReklamyFacebook