Prudnik24

Stypendia, medale i dyplomy dla sportowców

Stypendia, medale i dyplomy dla sportowców
07 marca
19:54 2017

Ufundowane przez Burmistrza Głuchołaz Edwarda Szupryczyńskiego stypendia dla uczniów z Gminy Głuchołazy, którzy w roku szkolnym 2015/2016 uzyskali wysokie wyniki sportowe oraz bardzo dobrą ocenę za zachowanie zostały wręczone w środę 8 lutego 2017 roku w Centrum Kultury w Głuchołazach.

Dyplomy, medale oraz stypendia w wysokości 1200 zł oraz 280 zł. wręczali:

Burmistrz Głuchołaz Edward Szupryczyński, Przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Szul, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Głuchołazach Adam Łabaza; Przewodniczący Komisji Oświaty i Kultury przy Radzie Miejskiej w Głuchołazach Mariusz Migała, Przewodniczący Komisji Turystyki, Sportu i Bezpieczeństwa Wewnętrznego przy Radzie Miejskiej w Głuchołazach Andrzej Tokarz oraz Prezes Szkolnego Związku Sportowego w Głuchołazach Pan Kazimierz Zając.

Stypendia sportowe w naszej gminie są podzielone na tzw. duże oraz małe. Jest to uwarunkowane zarówno osiągnięciami sportowymi na szczeblu gminnym, powiatowym wojewódzkim i krajowym jak również wręczaną kwotą. Jednak zanim zaproszono sportowców do odbioru wyróżnień, swoje zdolności wokalne zaprezentowała Wiktoria Hutek oraz Alicja Żak. Po krótkim występie wokalnym zgromadzona publiczność mogła podziwiać dwoje najwyżej uhonorowanych w tym roku sportowców, którym przyznano tzw. duże stypendium w wysokości 1200 zł. Krótką charakterystykę stypendystów przedstawił Naczelnik Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Urzędu Miejskiego w Głuchołazach dr Paweł Szymkowicz. Wyróżnione osoby to: Samuel Ćwiek uprawiający karate tradycyjne oraz Anna Szymkowicz osiągająca bardzo dobre wyniki w lekkiej atletyce – królowej sportów.

W dalszej części gali przedstawiciel Szkolnego Związku Sportowego w Głuchołazach Tomasz Łacny przedstawił 75 zawodników zgłoszonych zarówno przez kluby sportowe jak i Szkolny Związek Sportowy do stypendiów. Były flesze, błysk medali oraz dyplomy, które ozdobią nie jedna ścianę. Wśród uczniów szkół podstawowych znalazło się dwoje uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Stary Las, którym stypendia ufundował Prezes wymienionego Stowarzyszenia. Gromkie oklaski oraz słowa podziękowania należą się nie tylko stypendystom, ale również ich trenerom, nauczycielom oraz rodzicom wspierającym zawodników w każdej możliwej formie.

Na zakończenie gali Burmistrz Głuchołaz Edward Szupryczyński złożył podziękowania wszystkim pracownikom Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Głuchołazach oraz Centrum Kultury w Głuchołazach za zaangażowanie w przygotowanie tej miłej uroczystości, która jest świętem głuchołaskich sportowców.

Za: nowe.glucholazy.pl

 

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook