Prudnik24

Głubczycki szpital nadal się modernizuje

Głubczycki szpital nadal się modernizuje
21 marca
20:45 2017

Jak informuje Nowa Trybuna Opolska już niebawem w obiekcie pojawi się nowy podjazd dla karetek oraz nowe panele fotowoltaiczne.

W międzayczasie odnowiono także oddział pediatryczny. Efektem prac remontowych sa nowe sale, toalety, a także odświeżona dyżurka i gabinet zabiegowy. W obiekcie pojawiły się także specjalne pomieszczenia przeznaczone dla rodziców oraz izolatki dla małych pacjentów z chorobami zakaźnymi. Jak informuje NTO, oddział dysponuje teraz dwudziestoma łóżkami. Nadmieńmy, że intenstywne prace remontowe trwają też na chirurgii.

Dziennik podaje, że koszt wszystkich prac to 1,4 miliona złotych. Skłądają się na to środki pochodzące z głubczyckiego starostwa oraz budżetu samej lecznicy.

– Przygotowujemy się też do kolejnego etapu termomodernizacji szpitala – komentuje na łamach gazety starosta głubczycki Józef Kozina. Jak podkreśla, powiat zamierza ocieplić budynki gospodarcze i zamontować kolejne ogniwa fotowoltaiczne. Koszt tych zadań wyniesie około miliona złotych, a pieniądze na ten cel popłyną z funduszu norweskiego.

Kolejną inwestycją, jakiej podejmie się szpital, będzie budowa zadaszonego pojazdu dla karetek, który ma być obłożony panelami fotowoltaicznymi. Dzięki czemu lecznica będzie miała dodatkową darmową energię.

Za: Nowa Trybuna Opolska

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook