Prudnik24

Napadli na staruszkę – mają po 17 lat

Napadli na staruszkę – mają po 17 lat
03 kwietnia
21:42 2017

Na 3 miesiące zostali tymczasowo aresztowani dwaj mieszkańcy gminy Głuchołazy. Młodzi ludzie podejrzani są o rozbój na 80-latce. Najpierw przewrócili staruszkę, a następnie zabrali jej torebkę. Do zdarzenia doszło na jednej z ulic w centrum miasta.

7 marca, tuż przed godziną 14:00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nysie otrzymał zgłoszenie o napadzie, do którego miało dojść na jednej z ulic w centrum miasta. Na telefon alarmowy zadzwoniła pokrzywdzona 80-latka. Ze zgłoszenia wynikało, że chwilę wcześniej zaatakowało ją 2 młodych mężczyzn.

– Na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze, którzy ustalili że młodzi ludzie najpierw przewrócili staruszkę, a następnie ukradli jej torebkę z pieniędzmi oraz dokumentami. Następnie uciekli. Policjanci ustalili rysopisy podejrzewanych i przesłuchali świadków zdarzenia – poinformowała sierż.Marta Kublin.

Na drugi dzień od zdarzenia, kryminalni zatrzymali obu mężczyzn. Okazali się nimi dwaj 17-latkowie z gminy Głuchołazy. Śledczy przedstawili im zarzut rozboju, do którego się przyznali. Sąd na wniosek prokuratury aresztował obu na 3 miesiące. Za zarzucany im czyn grozi kara od 2 do 12 lat więzienia.

Za: glucholazyonline.com

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook