Prudnik24

W Białej i Łączniku zmienią nazwy ulic

W Białej i Łączniku zmienią nazwy ulic
05 kwietnia
18:47 2017

Zmiany związane są z ustawą o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej. W tej sprawie gmina Biała ogłosiła konsultacje społeczne.

W Białej zmiana nazw obejmie ulice: Aleksandra Zawadzkiego, Armii Ludowej, Hanki Sawickiej i Karola Świerczewskiego, natomiast w Łączniku: Karola Świerczewskiego i 30 lecia.

Konsultacje odbywać się będą w okresie od 20 marca do 28 kwietnia w formie ankiet, wypełnianych przez mieszkańców, poprzez akceptację nazwy zaproponowanej przez urząd lub przedstawienie własnej propozycji nazwy ulicy.

Gmina Biała ma już swoje typy. Są to: ul. Aleksandra Zawadzkiego na Jana Kwoczka, ul. Armii Ludowej na Armii Krajowej, ul. Hanki Sawickiej na Wodną, ul. Karola Świerczewskiego na Przedmieście. W Łączniku: ul. Karola Świerczewskiego na Opolską, ul. 30 lecia na św. Walentego.

Ankiety są dostępne w Urzędzie Miejskim w Białej (pokój nr 5) oraz na stronach: www.bip.biala.gmina.pl oraz www.biala.gmina.pl. Ponadto ankiety mieszkańcy Białej mogą pobrać u sołtysa sołectwa „Przedmieście”, a mieszkańcy Łącznika u sołtysa Łącznika oraz w sklepie wielobranżowym przy ul. Świerczewskiego 18. Tam też można złożyć wypełnione ankiety. Jest też droga elektronicza poprzez maila: konsultacje@biala.gmina.pl

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook