Prudnik24

Podsumowano trzecią prudnicką edycję konkursu „Ośmiu Wspaniałych”

Podsumowano trzecią prudnicką edycję konkursu „Ośmiu Wspaniałych”
13 kwietnia
18:37 2017

Na początku marca rozstrzygnięto III Prudnicką Edycję Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Z kolei 27 marca 2017 r. w POK-u podsumowano powiatowy etap konkursu, wręczając nagrody jego laureatom.

 Konkurs „Ośmiu Wspaniałych” został zainicjowany przez Fundację „Świat na TAK” z siedzibą w Warszawie. Jego celem jest promowanie pozytywnych zachowań i działań młodzieży oraz upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu. Tytułowi Wspaniali to wolontariusze, którzy budują humanitarny świat i stanowią wzór do naśladowania.

O tym, że praca na rzecz innych nie jest obca prudnickiej młodzieży świadczy prowadzona od kilku lat działalność powiatowego Klubu Ośmiu, zrzeszającego uczniów prudnickich szkół – Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1, II LO przy Zespole Szkół Rolniczych, oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Prudniku. Wyrazem uznania dla pracy prudnickich wolontariuszy oraz ich opiekunów było przyznanie Prudnikowi organizacji krajowego finału XXII edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”, jaki odbył się w dniach 17-19 czerwca ub.r. Ponadto od kilku lat Marzanna Zawadzkia-Ciępka – opiekun „Powiatowego Klubu Ośmiu” przy ZSR w Prudniku – pełni funkcję Wojewódzkiego Koordynatora Młodzieżowego Wolontariatu „Klubów Ośmiu”.

 

W poniedziałek, 27 marca br., w POK-u odbyła się gala podsumowująca konkurs, którego laureatów wyłoniono 7 marca br. Zwyciężczynią została Karolina Kuczman – uczennica drugiej klasy mundurowej z II LO im. Stefanii Sempołowskiej przy Zespole Szkół Rolniczych w Prudniku – otrzymując „Złotą Ósemkę”. Dodatkowo wyłoniono też siedem wolontariuszek, wyróżnionych „Srebrnymi Ósemkami”: Natalia Elmerych, Wiktoria Kamińska, Justyna Marzotko, Monika Mazur, Wiktoria Pękala (uczennice ZSO nr 1), Sara Mazur (uczennica ZSR), Karolina Tomczyszyn (CKZiU).

Uświetnieniem uroczystości wręczenia konkursowych laurów były występy uczniów prudnickich szkół. Wystąpili: Małgorzata Majewska (uczennica I kl. gastronomicznej w ZSR), która wykonała hymn Fundacji „Świat na TAK”, a także Sylwia Przyszlak i Kacper Dwojak (uczniowie II kl. biologiczno-chemicznej z ZSO nr 1).

Dodajmy, że zwyciężczyni znalazła się w gronie finalistów XXIII Ogólnopolskiej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” i weźmie udział w II etapie ogólnopolskiego szczebla organizowanego przez Fundację „Świat na Tak” konkursu. Jego wyniki mają zostać ogłoszone w połowie czerwca w Gdańsku, podczas tegorocznej gali finałowej. W składzie konkursowego ogólnopolskiego jury zasiada również  Marzanna Zawadzka-Ciępka, Wojewódzka Koordynator Młodzieżowego Wolontariatu „Klubów Ośmiu”.

Karolina Kuczman pełni funkcję gospodarza „Powiatowego Klubu Ośmiu” przy ZSR w Prudniku. Pracuje też w stałym wolontariacie w Środowiskowym Domu Samopomocy. Uczestniczy w różnego rodzaju przedsięwzięciach, oraz konferencjach na szczeblu lokalnym i ogólnopolskim i jak przyznaje, wolontariat stał się jej dewizą życiową.

 

 

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook