Prudnik24

Z Głuchołaz do Wrocławia pociągiem? Połączenie ma wrócić jeszcze w tym roku.

Z Głuchołaz do Wrocławia pociągiem? Połączenie ma wrócić jeszcze w tym roku.
19 kwietnia
18:33 2017

O takich planach poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego. To efekt monitów miłośników kolei.

„W ramach wstępnych uzgodnień nowej oferty przewozowej zaplanowano do realizacji w projekcie rozkładu jazdy 2017/2018 w ramach istniejących połączeń w dni wolne od pracy utworzenie relacji Głuchołazy Miasto – Wrocław Główny – Głuchołazy Miasto przez Nysę, Grodków i Brzeg.” – czytamy w piśmie podpisanym przez Remigiusza Widerę, dyr. departamentu infrastruktury UMWO

Szymon Ogłaza , wicemarszałek województwa opolskiego odpowiedzialny za infrastrukturę dodaje – W planie jest para pociągów. Bezpośrednie połączenie z Głuchołazach w okolicach godziny 10.00. a powrót w okolicach godziny 15.00. Ale to jest jeszcze w fazie planowania.

Damian Kapinos, miłośnik kolei i członek zespołu do spraw kolei i infrastruktury powołanym do życia w tym roku przez Wojewodę Opolskiego tak komentuje tę propozycję: – W 2014 roku prowadziliśmy działania na rzecz przywrócenia połączeń dalekobieżnych w relacji Jesenik – Wrocław Główny przez Nysę, Grodków Śląski, Brzeg i Oławę. Pod elektroniczną petycją podpisało się 789 osób, z kolei pod papierową petycją podpisało się o wiele więcej ludzi. W samych Głuchołazach mieszkańcy stali w kolejkach, by podpisać petycję. Reaktywacja bezpośrednich połączeń kolejowych z Głuchołaz do Wrocławia to po części nasz sukces, bo wielokrotnie wspominaliśmy i pisaliśmy do władz UMWO, że w tym kierunku powinniśmy się rozwijać. Skoro busy są przepełnione to o czymś to świadczy. Po za tym zawsze frekwencja do Wrocławia będzie wyższa od tej do Opola, ponieważ Rynek tak kształtuje transport publiczny. Cieszą nas zamiary uruchomienia nowych połączeń weekendowych, ale póki co nie znamy konkretnych danych. Oczekujemy, że te połączenia będą skomunikowane z czeskimi pociągami, tak, aby rano można było pojechać do Czech i popołudniu wrócić.

Ostateczny kształt rozkładu będzie znany jednak dopiero w listopadzie 2017 roku zaznacza urząd marszałkowski.

Za: glucholazyonline.com

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook