Prudnik24

Wieś jakiej nie znacie – zagłosuj!

Wieś jakiej nie znacie – zagłosuj!
08 maja
17:18 2017

„Od maluszka do staruszka” to nazwa jedynego projektu gminy Prudnik, który aplikuje o środki w ramach marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. W jego ramach na terenie dziesięciu sołectw odbędą się liczne wydarzenia cykliczne dla różnych grup wiekowych. Głosować można do 19 maja. W budżecie do rozdysponowania czeka 3 mln. zł.

Sposobów głosowania jest kilka. Karty do głosowania są dostępne w POK-u, gdzie wypełnione można wrzucić je do specjalnej urny. Głos można oddać też elektronicznie na stronie www.budzet.opolskie.pl, jak również na adres Urzędu Marszałkowskiego (ul. Piastowska 14, 45-082 Opole).

Pomysłodawcą projektu jest sołtys Szybowic i radny powiatowy Damian Szepelawy, który w tym działaniu upatruje szansę na integrację miasta ze wsią.

– Projekt jest stworzony w zasadzie dla mieszkańców Prudnika i ich też szczególnie zachęcam do głosowania. Dzięki udziałowi w różnego rodzaju wydarzeniach będą mogli zobaczyć jak tętni życie w naszych sołectwach. Każde z nich stwarza doskonałe warunki do podjęcia ciekawych inicjatyw promujacych nasz folklor, tradycje i kulturę – mówi naszej gazecie sołtys.

Damin Szepelawy podkreśla przy tym rolę, jaką w rozpisaniu projektu odegrał korzystając ze swojego doświadczenia Ryszard Zwojewski z urzędu miejskiego.

Imprezy zorganizowane w ramach projektu to: imprezy integracyjne na zakończenie „Akcji Letniej w Piorunkowicach” i Moszczance, turniej piłki siatkowej w Mieszkowicach, święto 780-lecia wsi Czyżowice, turniej piłki nożnej kobiet w Łące Prudnickiej, dożynki we Wierzbcu, Europejski Dzień Seniora w Szybowicach, turniej tenisa stołowego w Niemysłowicach i rodzinne mikołajki w Rudziczce. A zatem – głosujmy!

Gazeta Prudnik24 – numer 192

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook