Prudnik24

Pies trafi do adopcji. Finał głośniej sprawy

Pies trafi do adopcji. Finał głośniej sprawy
16 maja
17:56 2017

Przypomnijmy: w ubiegłym roku po obywatelskiej interwencji odebrano psa jednemu z mieszkańców Szybowic.

 Fundacja „Szara Przystań” stwierdziła wizytując posesję mężczyzny, że pies był trzymany na 1,5 metrowym łańcuchu, miski były poza zasięgiem łańcucha, a woda w wiadrze miała zielony kolor i kwitła. Buda na posesji była bardzo zniszczona i za mała, pies nie mógł nawet się w niej zmieścić.

 Badania laboratoryjne ujawniły u zwierzęcia dodatkowo hemofilię, spore niedożywienie, zarobaczenie skórne (pchły, wszoły, kleszcze w bardzo dużej ilości) oraz robaki w przewodzie pokarmowym pochodzenia rybnego.

 Co ciekawe, 4 kwietnia podczas rozprawy karnej, dotychczasowy właściciel, któremu postawiono zarzut znęcania się nad psem, oskarżył interweniującą fundację o bezprawne odebranie mu zwierzęcia i – jak to określił „przehandlowanie” go za pieniądze. Dowodził przy tym, że „swoje zwierzę bardzo kocha, chce je odzyskać i wcześniej bezskutecznie próbował się kontaktować z fundacją, aby mu oddano zwierzę.” Stwierdził, że był chory, dlatego też opiekę nad psem przekazał siostrze.

 Obecnie zwierzę trafiło do do darmowej adopcji. Pies doszedł do siebie, ma nowych, troskliwych właścicieli i wraca do zdrowia. Z kolei sąd w Prudniku warunkowo umorzył postępowanie karne na czas 1 roku próby, jednocześnie skazując Marcina T. na zapłatę 500 zł. na cele społeczne.

 

Gazeta Prudnik24 – numer 283

Reklamy

ReklamyFacebook