Prudnik24

Biznes: strefa będzie powiększona

Biznes: strefa będzie powiększona
18 maja
17:08 2017

Gmina Prudnik dąży do zwiększenia strefy ekonomicznej znajdującej się w okolicy ul. Przemysłowej nieopodal obwodnicy. Ma to przyciągnąć inwestorów, a także przyczyni się do rozbudowy na terenie Prudnika już istniejących zakładów.

 Najważniejszą kwestią pozostaje uzbrojenie terenu i tu udało się gminie pozyskać środki na ten cel. Jak czytamy na stronie prudnik.pl, „na zadanie pn. „Rozwój infrastruktury terenu inwestycyjnego przy ul. Przemysłowej w Prudniku” pozyskano kwotę 261 832,13 zł., co stanowi aż 85% wartości kosztów kwalifikowalnych projektu.” Powstaną tu: sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej oraz przyłącza i studnie kanalizacji sanitarnej. Dokładna lokalizacja terenu to obszary położone na zachód od obecnej granicy strefy i znajdujących się w pobliżu ogrodów działkowych.

 Nowy teren inwestycyjny, który powstanie w wyniku tych działań obejmie w sumie 0,81 ha. Prace przy uzbrajaniu terenu mają być zakończone do końca listopada.

 Jak dowiedziała się nasza gazeta na takim obszarze będzie mógł funkcjonować co najmniej jeden podmiot gospodarczy. M.in. firma Henniges, która działa obecnie w należącym do strefy terenie po byłych zakładach „Froteks” ma w planach budowę drugiego zakładu przy ul. Przemysłowej.

 Warto dodać, że gmina Prudnik planuje, by do końca roku strefa powiększyła się o kolejne tereny znajdujące się za ogrodami działkowymi.

 

Gazeta Prudnik24 – numer 291

Reklamy

Reklamy

Facebook