Prudnik24

Nauczyciele z Lubrzy stracą pracę?

Nauczyciele z Lubrzy stracą pracę?
03 czerwca
06:56 2017

W wyniku mającej niebawem wejść w życie reformy oświaty polegającej na likwidacji gimnazjów, w gminie Lubrza może dojść do zwolnień nauczycieli. Po reformie będą tam funkcjonować dwie szkoły podstawowe. Likwidacji ulegnie gimnazjum znajdujące się w samej Lubrzy.

– W Lubrzy wrócimy do czasów, gdy nie było gimnazjów – powiedział cytowany przez Radio Opole wójt Lubrzy Mariusz Kozaczek. – Dzieci kończące szkołę podstawową w Dytmarowie (placówka niepubliczna – przy.red.) trafiają obecnie do gimnazjum w Lubrzy. W wyniku reformy przybędą w Dytmarowie dwie klasy. Według wstępnych informacji wygaszanie gimnazjum w Lubrzy spowoduje utratę blisko sześciu etatów nauczycielskich – dodał szef tamtejszej gminy.

Sytuacja w Lubrzy dobrze odzwierciedla założenia reformy, według których skorzystają na niej społeczne szkoły podstawowe, w których zwiększy się liczba uczniów, za czym pójdzie subwencja oświatowa. Przypomnijmy też, że rząd zapowiedział wsparcie finansowe dla wiejskich placówek. Czas pokaże jakie będą efekty tych obietnic.

Gazeta Prudnik24 – numer 209

Reklamy

 

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook