Prudnik24

Detektyw Rutkowski zbada sprawę śmierci mieszkańca Pokrzywnej

Detektyw Rutkowski zbada sprawę śmierci mieszkańca Pokrzywnej
09 czerwca
12:12 2017

Dlaczego zmarł 52-letni Janusz Pieniążek? Ta sama prokurator, która prowadziła sprawę Igora Stachowiaka postępowanie umorzyła.

Krzysztof Rutkowski zapowiada, że zrobi wszystko by wyjaśnić sprawę tajemniczej śmierci, do której doszło we wrocławskim szpitalu więziennym. Tym razem biuro byłego detektywa, na prośbę rodziny zajmie się sprawą Janusza Pieniążka. 52-letni mężczyzna zmarł w tajemniczych okolicznościach po trzech dniach odbywania kary pozbawienia wolności za jazdę pod wpływem alkoholu.

Janusz Pieniążek do zakładu karnego w Prudniku trafił na początku czerwca 2015 roku. Miał tam odbyć karę za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Po dwóch dniach spędzonych w tamtejszej placówce penitencjarnej został nagle przewieziony do szpitala więziennego we Wrocławiu. Dzień później już nie żył.

– Janusz Pieniążek trafił do zakładu karnego zdrowy, bez żadnych obrażeń. Rodzina po kilku dniach odebrała zmasakrowane ciało ojca i męża. Będziemy wyjaśniać, dlaczego tak się stało – zapowiada Krzysztof Rutkowski.

Były detektyw zauważył, że sprawę śmierci 52-latka umorzyła wrocławska prokuratura, ta sama, która badała sprawę Igora Stachowiaka. Z ustaleń Rutkowskiego wynika, że podczas badań w zakładzie medycyny sądowej, biegli nie potrafili stwierdzić przyczyny śmierci mężczyzny. Ponadto z relacji rodziny wynika, że służby początkowo nie chciały wydać ciała zmarłego rodzinie. Na zdjęciach pokazanych przez byłego detektywa widać, że po śmierci ciało skazanego nosiło liczne ślady pobicia.

O spawie pisał portal 24pogranicze.pl

– Tata został przewieziony do aresztu w Prudniku i nagle trzeba było go przewieźć do szpitala więziennego we Wrocławiu. Uważamy, że został ciężko pobity, a ta sama prokurator, która nie dostrzegła tragedii Igora Stachowiaka sprawę naszego taty też umorzyła – alarmuje rodzina.

 

Za: glucholazyonline.com

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook