Prudnik24

Medyk uhonorowany

Medyk uhonorowany
25 czerwca
11:25 2017

A konkretnie program: „Profesjonalny ortopeda”. Został on uznany na najlepszy w kraju.

Mowa o ogólnopolskim konkursie „Szkoła zawodowa najwyższej jakości”, w którym wystartowała prudnicka placówka. Szczęśliwie – kapituła konkursu przyznała popularnemu „medykowi” dyplom uznania za najlepszą praktykę, doceniając poziom przygotowania uczniów do wykonania zawodu.

– Szczególną uwagę przykładamy do umiejętności praktycznych. Współpracujemy z firmami ortopedycznymi. Nasi uczniowie odbywają praktyki w Korfantowie oraz w innych firmach ortopedycznych w całej Polsce. Jest to możliwe dzięki realizacji różnych projektów. Są to m.in. staże zagraniczne w ramach europejskiego Programu Erasmus Plus. Nasze doświadczenie mówi, że zdobycie tego zawodu daje możliwości na rynku pracy – powiedziała Radiu Opole Adrianna Benroth, dyrektor placówki. Nadmieńmy, że w tym roku szkolnym uczniowie ZSM wyjeżdżali na praktyki m.in. do Niemiec i Włoch.

Jak czytamy na stronie internetowej organizatora konkursu – Fundacji „Fundusz Współpracy” (drugim z organizatorów jest Mazowieckie Kuratorium Oświaty), ma on na celu przełamywanie schematów w kształceniu. W tej edycji udział wzięło ponad 70 szkół z całej Polski.

Gazeta Prudnik24 – numer 209

Reklamy

 

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook