Prudnik24

Startuje kolejny budżet obywatelski

Startuje kolejny budżet obywatelski
26 czerwca
16:07 2017

W Prudniku rusza kolejna odsłona budżetu obywatelskiego. W tym roku będzie on wyższy o ponad 35 tysięcy zł. niż w poprzedniej edycji.

Do wykorzystania jest 350 tysięcy zł., a propozycje zadań do wykonania w ramach tego przedsięwzięcia można składać od 20 czerwca do 20 lipca. W sumie do rozdysponowania przeznaczono 290 tysięcy zł. na projekty miejskie, a 40 tysięcy zł. wydzielono na pięć największych sołectw gminnych. Jest jeszcze jedna pula: 20 tysięcy zł. dla najmniejszych wsi.

Konsultacje społeczne, które aktualnie trwają w tej sprawie to dopiero początek. Potem wszystkie złożone przez mieszkańców propozycje zostaną poddane weryfikacji pod kątem formalno-prawnym. Kolejny krok to głosowani, które odbędzie się od 24 do 29 września.

Aby wnioski były ważne, musi podpisać się pod nimi co najmniej 25 obywateli gminy. Formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie internetowej magistratu oraz w formie papierowej w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego w Prudniku przy ulicy Kościuszki 3. Można je składać w sekretariacie urzędu miejskiego (pokój 102), listownie na adres UM w Prudniku, a także drogą internetową na adres budzetobywatelski@prudnik.pl

Projekty mogą dotyczyć m.in.: ładu przestrzennego, ochrony środowiska, gminnych dróg, edukacji, kultury etc. Warto nadmienić, że budżety obywatelskie, a więc projekty, w których to mieszkańcy decydują o wydaniu wydzielonej części gminnych pieniędzy jest coraz bardziej popularna w całej Polsce.

Gazeta Prudnik24 – numer 214

Reklamy

 

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook