Prudnik24

Cudzoziemcy agresywni wobec głuchołazian?

Cudzoziemcy agresywni wobec głuchołazian?
15 lipca
19:27 2017

Czy w Głuchołazach pojawili się niezidentyfikowani cudzoziemcy? Wiele na to wskazuje. Jak donosi portal glucholazyonline.com.pl 5 lipca grupa mężczyzn jeździła samochodem po mieście i zaczepiała kobiety.

Do zaczepiania kobiet miało dojść w głuchołaskim zdroju. Mężczyźni o ciemnej karnacji usiłowali wciskać kobietom sztućce i inny asortyment produktów, który mieli przy sobie, a w razie odmowy wyzywali je i zachowywali się agresywnie. Jak relacjonował portalowi czytelnik, na miejscu po pewnym czasie pojawiła się policja, jednak mężczyzn już wówczas nie było. Ich samochód widziany był za to w innych rejonach miasta. Był to Opel Vectra B kombi w białym kolorze o numerach rejestracyjnych o początku WE – reszta znaków była zamazana. „Drogie Panie uważajcie na siebie i dzieci a Panowie bądźcie czujni i trzymajmy się razem” – apelował tego dnia do mieszkańców miasta cytowany przez glucholazyonline.com.pl czytelnik.

Pod artykułem na portalu rozgorzała gorąca dyskusja. Niktórzy z czytelników pisali, że uważają takie informacje za promowanie rasizmu i szezrzenie niechęci do uchodźców. Inni proponowali, aby nieznajomych „na wszeli wypadk pogonić“, ponieważ nie wiadomo kim są i mogą stanowić zagrożenie dla  mieszkańców Głuchołaz. Z wpisu jednego z dyskutantów  można z kolei wnioskować, że tajemniczy mężczyźni to Romowie. „Wczoraj w Głuchołazach widziałem kilku Romów sprzedających w okolicach Rynku komplety sztućców. Nie widziałem aby byli nachalni.“ – komentował czytelnik.

Jak dowiedziała się nasza redakcja, policja prowadzi w tej sprawie dochodzenie i na razie nie ujawnia więcej informacji.

(m)

Za: glucholazyonline.com.pl

Gazeta Prudnik24 – numer 203

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

Facebook