Prudnik24

„Foteks” jak nowy?

„Foteks” jak nowy?
12 sierpnia
10:36 2017

Gmina Prudnik podejmuje kolejne starania o modernizację dawnych hal pofrotekstowskich. W ten sposób magistrat chce zachęcić potencjalnych przedsiębiorców do inwestycji na tym terenie.

Do Urzędu Marszałkowskiego trafił właśnie gminny projekt zatytułowany: „Reaktywacja funkcji gospodarczych poprzemysłowych terenów inwestycyjnych przy ul. Nyskiej w Prudniku”.

Czytelnikom wyjaśniamy, że tereny pofroteksowskie, które należą do gminy to te znjadujące się po prawej stronie ul. Nyskiej jadąc od strony Prudnika. Działa tam. m.in. amerykańska firma Henniges, która docelowo zatrudniać będzie 500 oób (obecnie około 200). Do zagospodarowania jest m.in teren dawnej tkalni o gabarytach 0, 62 ha. Na terenie tych hal produkcyjno-usługowych planuje się m.in.: remont elewacji i dachów, modernizację wszystkich instalacji oraz odnowę dróg dojazdowych.

Całkowita wartość projektu to ponad 11 mln zł. z czego dofinansowanie dla gminy z urzędu marszałkowskiego wynosiłoby mniej więcej połowę tej sumy. Jeśli projekt „przejdzie”, termin jego realizacji wyznaczono od marca 2018 roku do końca listopada 2019 roku. O tym, czy zostanie pozytywnie rozpatrzony, dowiemy się natomiast do końca grudnia bieżącego roku. Co istotne, gmina Prudnik jako jedyna złożyła wniosek do programu wspierającego przygotowanie terenów inwestycyjnych na obszarze pogranicza. Jak dowiedziała się nasza gazeta, już teraz do prudnickiego magistratu zgłaszają się firmy zainteresowane ulokowaniem w Prudniku swojej produkcji.

– Cel jest taki, aby wyremontować te hale i przeznaczyć je do prowadzenia tam działalności gospodarczej – argumentuje burmistrz Prudnika Franciszek Fejdych.

Dodajmy, że teren hal poforteksowskich włączony jest do strefy ekonomicznej „Invest Park”.

 

Gazeta Prudnik24 – numer 195

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

Facebook