Prudnik24

Prudnik z nowym komendantem

Prudnik z nowym komendantem
28 sierpnia
16:31 2017

Podinsp. Krzysztof Urban został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Prudniku. Wprowadzenie odbyło się w obecności I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Adama Tychowicza.

W uroczystości, która miała miejsce 16 sieprnia wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych (m.in. włodarze wszystkich gmin powiatu oraz starosta) oraz funkcjonariusze i pracownicy prudnickiej policji.

Podinsp. Krzysztof Urban  rozpoczął służbę w policji w 1991 roku w prudnickiej komendzie. Następnie pełnił służbę w Komisariacie Policji w Głuchołazach i Komendzie Powiatowej Policji w Nysie. Tam przechodził przez kolejne szczeble kariery zawodowej. Był policjantem ogniwa patrolowo-interwencyjnego, dzielnicowym, detektywem po stanowiska kierownicze m.in. Naczelnikiem Wydziału Kryminalnego. W latach 2002-2012 służbę pełnił w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu. Kolejnym krokiem w karierze zawodowej  od 2012 roku było powołanie na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Prudniku oraz pełniącego obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Prudniku.

W trakcie uroczystości nowy komendant nie krył wzruszenia. Zapewnił, że zrobi wszystko, aby wysoki poziom zaufania społecznego do policji w Prudniku był na tak wysokim poziomie, jak obecnie.

Urban zastąpił na stanowisku podinsp.Przemysława Ilnickiego, który odchodzi z tutejszej komendy po roku służby.

Gazeta Prudnik24 – numer 283

Reklamy

ReklamyFacebook