Prudnik24

Przyjdź na turniej, pomóż pogorzelcom z Szybowic

Przyjdź na turniej, pomóż pogorzelcom z Szybowic
31 sierpnia
18:43 2017

Prudnickie Stowarzyszenie Sportowe „Tigers” znane z działalnośći charytatywnej nie zamierza bezradnie patrzeć na tragedię pogorzelców z Szybowic. Okazją do kwesty na rzecz ofiar potężnego pożaru, w którym spłonął dom i tartak rodziny Wysockich będzie turniej piłkarski.

Odbędzie się on już 3 września i rozpocznie się o godz. 10:30 na Orliku w prudnickim parku. W ten sposób wpisze się w szereg wydarzeń, które odbędą się w Prudniku w pierwszy weekend września.

– Zaproszonych zostało kilka drużyn z naszego miasta, w tym reprezentacje Starostwa Powiatowego, Policji, Straży Pożarnej, Aresztu Śledczego, a także drużyny gości z okolicznych miejscowości – informuje „Gazetę Prudnik24” Alfred Ploszczonka ze stowarzyszenia „Tigers”, podkreślając, że wzorem organizowanych przez „Tigersów” wielu podobnych imprez, turniej ma charakter otwarty, integracyjny i promujący krzewienie kultury fizycznej i sportu.

Stowarzyszenie liczy na zwiększenie zainteresowania uprawianiem sportu, popularyzację aktywności fizycznej, aktywizację i integrację amatorskich grup i drużyn piłkarskich. „Tigersi” uważają, że być może turniej wpisze się na stałe w kalendarz imprez sportowych w naszym regionie.

– Warto przyjść, zobaczyć i pokibicować. Szczególnie, że w trakcie imprezy zorganizowana zostanie zbiórka na rzecz wspomożenia odbudowy Tartaku w Szybowicach, wsparcia dla firmy i rodziny znanej i szanowanej w okolicy, również za działalność prospołeczną. Rodzina, która straciła dorobek kilkudziesięciu lat, niejednokrotnie wspierała akcje zbiórek na rzecz potrzebujących dzieci organizowane przez Stowarzyszenie Sportowe Tigers Prudnik – tłumaczy Alfred Ploszczonka.

Gazeta Prudnik24 – numer 190

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook