Prudnik24

Prezydent skosztował pierogów z Nowego Lasu

Prezydent skosztował pierogów z Nowego Lasu
24 września
13:58 2017

Samodzielne Koło Gospodyń Wiejskich z Nowego Lasu jako jedno z dwóch reprezentowało Opolszczyznę na Dożynkach Prezydenckich, które odbyły się w dniach 16 – 17 września 2017 roku w gościnnej Spale. W skład delegacji z Gminy Głuchołazy weszły Teresa Wilk, Janina Kowalska, Iwona Siemion i Józefa Wróbel.

Gospodynie z Nowego Lasu przygotowały na tę okazję trzy pozycje w menu: Pierogi Ruskie w ilości 1 000 sztuk; Roladki Ziemniaczane Nadziewane Pieczarkami oraz Pajdę Chleba ze Smalcem na bazie boczku, skwarek i jabłka. W sobotę odbył się konkurs na najpiękniejszą koronę dożynkową, a komisji oceniającej walory przygotowanych koron przyśpiewywały zespoły ludowe z całej Polski. Punktem kulminacyjnym imprezy dla naszej delegacji była niedzielna wizyta Prezydenta RP Andrzeja Dudy wraz z małżonką Agatą Kornhauser – Dudą.

Z okazji spotkania opolska delegacja wręczyła Parze Prezydenckiej ręcznie wykonany przez mieszkankę Nowego Lasu Katarzynę Tokarczyk kuferek. W kuferku znalazły się między innymi laleczki żniwiarza i żniwiarki wykonane z kukurydzy oraz zdobiony haftem ludowym bieżnik wykonany przez członkinie delegacji opolskiej Józefę Wróbel. Dzięki fantazyjnemu przystrojeniu potraw oraz ich zachęcającemu zapachowi Para Prezydencka skosztowała nasze pierogi i roladki. Prezydent RP wielokrotnie podkreślał wielki szacunek dla ciężkiej pracy na roli oraz dla rolników, którzy mimo wielkiego trudu rokrocznie podejmują się siewu by w czasie żniw cieszyć się efektami swojej ciężkiej pracy.

Stoisko Opolszczyzny było bardzo oblegane przez pozostałych uczestników tej wielkiej, krajowej imprezy, a liczbę osób, które się przez nie przewinęło należy szacować w tysiącach. Wybór Samodzielnego Koła Gospodyń Wiejskich z Nowego Lasu jako delegatów na najważniejsze święto rolnicze w roku o wymiarze krajowym dokonany przez Danutę Bajak z Opolskiego Związku Rolników i Organizacji Społecznych poparty jest wybitną postawą Koła uwiarygodnioną licznymi nagrodami o charakterze powiatowym, wojewódzkim i krajowym. Ale jak mówi Przewodnicząca SKGW z Nowego Lasu Teresa Wilk wszystko jeszcze przed nami.

Za: nowe.glucholazy.pl

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook